Jak dywan odmieni twoje wnętrze?

Zmiana aranżacji nie musi polegać na całkowitej wymianie wszystkich jej elementów. Przekonać się o tym można poprzez zakup dywanu. Jeśli oprócz estetyki, ma on pełnić dodatkowe funkcje, należy zastanowić się nad tym, jakie cechy powinien posiadać.

Rozmiar i rodzaj dla lepszego komfortu i prezencji

Dywan, który pełni tylko rolę ozdobną może mieć mniejszy rozmiar niż taki, który zakupiony zostanie ze względów praktycznych. Istotną rolę gra tutaj również szerszy wybór materiałów, z jakich został wykonany. Dla zachowania estetyki wybiera się częściej dywany wycinane typu carving, które mają nieregularnie przycięte runo, przez co dają efekt 3D. Doskonale się prezentują, jednak wymagają więcej pracy dla utrzymania ich w czystości. Jeśli bardziej istotna jest wygoda, warto zdecydować się na dywany bez runa. Sprawdzają się doskonale przede wszystkim we wnętrzach, w którym przebywają zwierzęta z sierścią.

Dywan nie musi być nudny!

Motyw florystyczny lub geometryczne kształty to ciekawy sposób na odmianę wnętrza przez wykorzystanie dywanu. Oryginalne wzoru w sposób szczególny wpłyną na wygląd i charakter aranżacji. Oprócz ciekawych grafik agatameble.pl oferuje również różne kształty, które wykorzystać można nie tylko w salonie, ale też w pokoju dziecięcym, gdzie dywan pełni szczególnie ważną rolę – tworzy główną strefę zabawy. Nie bez znaczenia jest także kolor. Jeśli dywan ma dużą powierzchnię, jego barwa może rozjaśnić wnętrze i optycznie je zwiększyć lub wręcz przeciwnie.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupu w sklepie stacjonarnym warto czytać metki lub etykiety znajdujące się przy produkcie lub informacje na stronie, w przypadku zakupów online. W ten sposób poznać można, jakie właściwości posiada dywan, a co za tym idzie, upewnić się, jak będzie wyglądać dbanie o jego wygląd. Warto zwrócić uwagę, czy materiał jest wytrzymały, odporny na zabrudzenia i na wilgoć. Istotne są również informacje o sposobie jego prania oraz o tym, jakie meble można na nim postawić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here