Figurki ogrodowe – hit czy kit?

0
807

Większości z nas figurki ogrodowe kojarzą się z czymś, co dawno przeminęło. Jak się jednak okazuje, oryginale ozdoby do ogrodu stają się coraz popularniejsze. Nie są to tylko i wyłącznie nowoczesne, geometryczne formy. W przydomowej zieleni można spotkać się z różnymi ozdobnikami. Zaczynając na figurkach, poprzez wiszące dekoracje ogrodowe, aż po niewielkie fontanny. Jakie figurki ogrodowe mogą sprawdzić się w naszym ogrodzie?

Bajkowe figurki do ogrodu

Podstawowym modelem dekoracji ogrodowych jest (i chyba już tak pozostanie) krasnal ogrodowy. Figurki ogrodowe – krasnale przeżywają swe odrodzenie. Nierozerwalnie kojarzą nam się z bajką o Królowej Śnieżce i jej siedmiu pomocnikach. Kolorowe, bajkowe figury odmienią przestrzeń ogrodową, nadając jej klimatycznego charakteru. Figurki ogrodowe – krasnale najlepiej dobierać z umiarem. Wystarczy jedna lub dwie, trzy ozdoby, aby nadać całemu ogrodowi odpowiedniego klimatu. Zbyt wiele figur może skończyć się tym, że całość będzie emanować kolorowym przesytem. W tym przypadku warto więc postawić na minimalizm.

ozdobna figurka

Zwierzęce figury do ogrodu – mini-zoo w ogrodzie

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się figury, które nawiązują do zwierząt. Naturalnym rozmiarów osobniki zdobią przydomowe przestrzenie zielone, dodając ogrodowi charakteru „bliżej natury”.

Figurki do ogrodu – żaby to propozycja nie tylko dla płazów. Ozdoby ogrodowe tego typu świetnie komponują się z różnego typu kamiennymi dekoracjami. Są doskonałym uzupełnieniem oczek wodnych oraz fontann. Figurki do ogrodu – żaby sprawdzą się zarówno w ogrodach tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych.

Ciekawym rozwiązaniem są również figurki do ogrodu – ptaki. Naturalnym rozmiarów ozdoby z odległości prezentują się niczym pełnowymiarowe okazy. Figurki do ogrodu – ptaki sprawdzą się praktycznie w każdej przydomowej zieleni, stanowiąc atrakcyjny dodatek aranżacyjny. Z pewnością tego typu ozdoby przypadną do gustu osobom, które uwielbiają kontakt z przyrodą, a także cenią sobie estetyczne ozdoby do ogrodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here