Jak wyczyścić przypalony garnek?

Wielu z nas jest amatorami sztuki kulinarnej, ale również wielu zdarza się coś przypalić. No właśnie. Jest to dość często spotykane zjawisko, ale nie każdy wie jak sobie z tym poradzić. Większość załamuje się na widok przypalonego dna garnka i szoruje do uporu. Ale nie zawsze się to udaje. Dziś odpowiem na pytanie – jak wyczyścić przypalony garnek?

Sposoby na to jak wyczyścić przypalony garnek

  • Jak wyczyścić przypalony garnek?Ocet w domu każdy ma, gdyż często używamy go w kuchni do różnych potraw. Możesz go wykorzystać również do tego problemu. Wlewamy około litr wody do przypalonego garnka i dolewamy pół szklanki octu. Gotujemy całość i zostawiamy na noc, a następnego dnia normalnie myjemy garnek płynem do naczyń,
  • Sól jest w każdym domu. Jednak może pomóc nie tylko w przyprawianiu potraw, ale również w usunięciu spalenizny z naczyń. Płuczemy garnek woda po czym zasypujemy, obficie, solą. Dolewamy trochę wody, żeby uzyskać papkę i zostawiamy na 6 – 10 godzin, po czym myjemy tradycyjnie,
  • Soda jest przydatna przy różnego rodzaju wypiekach, ale może pomóc również w tym problemie. Sodę oczyszczoną mieszamy z odrobiną soku z cytryny i wodą, tak żeby powstała papka, po czym pokrywamy nią przypaloną część i zostawiamy na kilka godzin, po czym dokładnie myjemy
  • Jeśli masz zmywarkę to posiadasz tabletki do zmywarki, możesz je wykorzystać do pozbycia się spalenizny. Wrzuć jedna do garnka i zalej wodą na kilka centymetrów, zostaw na kilka godzin i umyj. Tego rodzaju detergenty są bardzo silne i usunął nawet najgorsze przypalenia.
  • Coca – cola. Popularny napój, ale mało kto wie, że dzięki zawartości różnego rodzaju kwasów idealnie nadaje się do usuwania zabrudzeń, rdzy i do czyszczenia przypalonych garnków. Wystarczy zalać garnek tym napojem, zostawić na kilka godzin, po czym dokładnie umyć tradycyjnymi metodami.
  • Betesca, czyli pasta czyszcząca nadaje się do usuwania lekkich, jak i tych cięższych przypaleń, jednocześnie nie rysuje powierzchni. Jest stosunkowo tania i nadaje się do czyszczenia innych rzeczy.

Jak widać jest wiele sposobów na czyszczenie garnków ze spalenizny, którą sami zrobiliśmy. W zależności od tego, co masz pod ręką w danej chwili możesz wybrać sposób dla siebie. Jedne zajmują więcej czasu a inne mniej. Każdy z tych sposobów wykorzystuje produkty, które każdy raczej posiada w domu, a jeśli nie to we wszystkich sklepach można je dostać, lub pożyczyć od zaprzyjaźnionego sąsiada czy sąsiadki. Dodatkowo te sposoby są tanie. Butelka octu, soda czy sól to koszt kilku złotych za całość, więc tanim kosztem możemy skutecznie wyczyścić spaleniznę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here