Obliczanie dni płodnych

Zastanawiasz się jak obliczyć dni płodne? Istnieje na to prosty sposób, choć należy zdawać sobie sprawę, iż stosowanie ,,kalendarzyka małżeńskiego” nie powinno być stosowane jako jedyna metoda antykoncepcji. Organizm kobiety regulowany hormonami przez wpływ na przykład stresu, leków, chorób i innych wirusów może ulec destabilizacji co spowoduje przesunięcie momentu owulacji. W związku z powyższym, mimo teoretycznie poprawnie obliczonego dnia owulacji i braku stosunku płciowego może dość do zapłodnienia w późniejszym bądź wcześniejszym terminie.
Średnio cykl u kobiety trwa 28-34 dni i liczy się go od pierwszego dnia krwawienia. Jeżeli kobieta posiada regularne miesiączki do najłatwiejszym sposobem wyznaczenia dnia owulacji jest odjęcie od dnia spodziewanej miesiączki 14 dni. To właśnie wtedy zostanie uwolniona komórka jajowa, która przez 12 do 24 godzin będzie gotowa do zapłodnienia. Przyjmuje się jednak, że szansa na zajście w ciąże występuje już siedem dni przed owulacją i trwa do 2 dni po owulacji.

Warto pamiętać, że podczas owulacji temperatura ciała kobiety ulega nieznacznemu wzrostowi. Przez kilka kolejnych cykli można regularnie mierzyć wysokość temperatury ciała i ja zapisywać. Dzięki tej metodzie można również określić moment dni płodnych.
Obecnie na rynku istnieje dostęp do specjalnych testów mających na celu określenie czy kobieta obecnie ma dni płodne. Kilkanaście godzin przed owulacją w ciele kobiety występuje wzmożona produkcja hormonu, który dzięki odpowiedniemu testowi jest wykrywany.
Kolejnym sposobem obliczania dni płodnych, a zarazem najłatwiejszą jest zainstalowanie aplikacji. Należy jedynie uzupełnić średnią długość cyklu, datę ostatniego krwawienia, a aplikacja sama obliczy nam możliwe dni płodne.
Nieodzownym elementem dni płodnych jest również śluz. Gdy ma konsystencję białka jajka kurzego, da się rozciągać w palcach jest to śluz informujący o dniach płodnych. Podczas dni płodnych kobieta może odczuwać wilgoć w pochwie. Zwiększona ilość śluzu oraz jego konsystencja ma na celu zwiększenie możliwości szybkiego dotarcia plemnika do komórki jajowej oraz umożliwienie zapłodnienia.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybkie śniadanie
Następny artykułSushi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here