Potrzeby małego dziecka

Malutkie dziecko to ogromne szczęście ale i bardzo duża odpowiedzialność. Zanim zostanie się rodzicem, warto przeczytać kilka poradników na temat wychowania i pielęgnacji małego dziecka. Potrzeby tak malutkiego dziecka, są bardzo ważne. Głównie dotyczą się one jedzenia, pielęgnacji i snu. To właśnie zdrowy sen, wpływa na prawidłowy rozwój dziecka, dlatego maluch musi przesypiać odpowiednią ilość czasu w ciągu każdej doby, by zdrowo rósł.
Dwumiesięczne dziecko
Inną potrzebę snu ma dziecko zaraz po urodzeniu, a inną dwumiesięczny maluch. Można zauważyć, że tyle ile śpi 2 miesięczne dziecko, nie śpi żaden dorosły człowiek. Zwykle taki maluch przesypia większość dnia, budzi się tylko na jedzenie i pielęgnację. Ucina sobie drzemki 1-2 godzinne, ale przy sprzyjających warunkach może spać jeszcze dłużej. Najlepiej dzieci małe śpią na świeżym powietrzu, także zimową porą. Jeśli zaś chodzi o nocne spanie, to dziecko dwumiesięczne jest w stanie przespać prawie całą noc, pod warunkiem, że zostanie dobrze wieczorem nakarmione. Jednak zwykle taki maluch budzi się jeszcze co najmniej raz na karmienie, albo bo ma mokrą pieluszkę. Czym więcej dziecko śpi tym lepiej, szczególnie w tak młodym wieku. Dzięki temu rozwija się prawidłowo, rośnie i jest po prostu szczęśliwe. Dobrze wysypiające się dziecko, które nie cierpi na kolki ani inne dolegliwości, jest bardzo radosne w okresach gdy nie śpi. A to ogromne szczęście dla rodziców i całej rodziny.
Dziecku trzeba też zapewnić odpowiednie warunki do spania. Musi mieć spokojne miejsce, najlepiej własny pokoik i wygodne łóżeczko lub kołyskę. Poza tym pokój powinien być lekko zaciemniony na czas snu dziecka. Można jednak zauważyć, że dzieci które wychowują się w dużych rodzinach, doskonale śpią w każdych warunkach, także przy dużym hałasie i w jasno oświetlonym pokoju. Dlatego nie trzeba przy śpiącym dziecku chodzić na paluszkach, można się zachowywać normalnie, oczywiście w granicach rozsądku. Dzięki temu dziecko będzie się lepiej wychowywało.

www.kmhs.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here