Pranie ręczników

Kupując ręczniki liczymy na to, że pozostaną puszyste, miękkie i zachowają swój kolor przez długi czas. Chcemy by wyglądały jak nowe, nawet po kilku praniach. Jednak, aby tak było trzeba wiedzieć jak prać ręczniki, jak o nie dbać. Przede wszystkim musimy mieć na uwadze temperaturę wody. Nie jest dobrym pomysłem traktowanie ich taką, która ma 90 stopni. Sprawdzi się to raczej w hotelach niż w domu. Tutaj warto spojrzeć na metkę i zastosować się do zaleceń producenta. Najpopularniejszy program to ten na 40 bądź 60 stopni. Pamiętajmy by po zakupie również wyprać ręczniki. A dlaczego powinniśmy to robić? Zanim dotarły one w nasze ręce przebyły długą drogę, przez wiele rąk i magazynów. Aby pozbyć się bakterii powinniśmy wyprać je przed pierwszym użyciem. Najlepszy będzie do tego płyn. Proszek gorzej się wypłukuje. Oczywiście nie możemy zapominać o segregacji na kolory. Dzięki temu unikniemy zafarbowania. Istotną kwestią jest także materiał z jakiego zostały wykonane ręczniki. Powinniśmy wybierać przede wszystkim te zawierające 100% bawełny. Zdecydowanie lepsza jakość i naturalny materiał, bez sztucznych dodatków. Cena jest wyższa niż tych z domieszką ale to najlepsze rozwiązanie. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy możemy być pewni, że posłużą nam przez bardzo długi czas.
Prasowanie ręczników nie jest najlepszym pomysłem. Mogą stracić one na swojej puszystości. Jeśli jednak chcemy to zrobić np. w przypadku ręczników dla dzieci, to ustawmy temperaturę do 150 stopni. Pozwoli to na pozbycie się bakterii.
Kluczową kwestią jest także odpowiedź na pytanie jak często prać ręczniki? Wszystko zależy od ich używania. Na pewno w czasie choroby trzeba to robić znacznie częściej, aby zapobiec namnażaniu się bakterii. Poza tym to sprawa indywidualna, sami musimy o tym zadecydować.
Jeśli zadbamy o odpowiednią segregację kolorów, zastosujemy się do zaleceń producenta dotyczących prania, będziemy używać odpowiednich środków chemicznych to możemy cieszyć się puszystymi, miękkimi ręcznikami przez długi czas.

www.malamama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here