Szybkie śniadanie

Każdy kto rano szybko wstaje, bo spieszy się do pracy, do szkoły czy do innych obowiązków, nie może zapomnieć o śniadaniu. Jednak kiedy czas bardzo się liczy, trzeba wymyślić takie śniadanie, które będzie można szybko przygotować. Idealnie do tego nadają się jajka, które można przyrządzić na wiele różnych sposobów i są zawsze bardzo smaczne.
Najpopularniejsza forma podania jajek
Każdy ma jakiś określony gust, co do tego w jakiej formie najbardziej lubi jeść jajka. Jest wiele osób, dla których rarytasem jest jajko na miękko. Oznacza to, że jajko to jest gotowane w wodzie przez krótki czas, tak by jego żółtko było w połowie płynne po ugotowaniu. Jest to dosyć duże wyzwanie takie danie przygotować, jeśli ktoś nie wie jak ugotować jajko na miękko, to powinien zakupić sobie specjalny przyrząd do gotowania jajek. Ten przyrząd zanurza się w gotującej się wodzie i wtedy pokazuje się na nim informacja o tym, że jajko na miękko jest już gotowe. Przyrząd ten nie zajmuje dużo miejsca i zmieści się do każdego garnuszka z wodą, no i precyzyjnie określa stopień ugotowania jajka. Bardzo wielu kucharzy korzysta z takich udogodnień kuchennych, bo dzięki nim mogą przygotowywać perfekcyjne dania.
Ile minut gotuje się jajko na miękko
Jeśli jednak nie ma się w kuchni tego typu przyrządu do gotowania jajek, wystarczy stosować się do określonej liczby minut, które potrzebuje jajko by uzyskać odpowiednią miękkość. Gotowanie jajka zaczyna się liczyć w momencie, gdy woda zawrze. Aby jajko ugotować na miękko, wystarczy mu około 2-4 minut we wrzącej wodzie, ale wiele zależy od tego, jak duże jest to jajko. Minuta, dwie więcej i już jajko będzie ugotowane na pół miękko, a kolejne dwie minuty sprawią, że jajko ugotowane będzie na twardo.
Jajka są bardzo smaczne i pożywne. Powinno się je jeść w dużej ilości, bo dostarczają one organizmowi wiele składników odżywczych. Jajka nigdy się nie nudzą, można je przygotować w formie gotowanej lub smażonej. Idealnie nadają się także jako dodatek do sałatek i zapiekanek.

www.tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZa małe buty
Następny artykułObliczanie dni płodnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here