Wycieczka do Włoch - jak się do niej przygotować?

Dobre przygotowanie to podstawa – ta zasada tyczyć się może każdej dziedziny, ale szczególnie mocno związana jest z podróżowaniem. Jeżeli chcemy gdzieś wyjechać, wręcz powinniśmy się do tego jakoś przyszykować. W przeciwnym wypadku już na docelowym miejscu mogą nas spotkać różne niespodzianki i to niekoniecznie te pozytywne, przez które cały nasz wyjazd będziemy musieli się stresować, przejmować i niepotrzebnie zamartwiać, a sam odpoczynek zejdzie na dalszy plan i wycieczka okaże się większym problemem, aniżeli przyjemnością. Jako że takie Włochy są jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez turystów, powinny być one dla nas dobrym wyborem na wakacje. Takim na pewno się okażą, jeżeli wcześniej zadbamy o swoje przygotowanie. Jak więc powinno ono dokładnie wyglądać, skoro w najbliższej przyszłości czekają nas wycieczki do Włoch?

Po pierwsze – opieka medyczna. Często błędnie i zupełnie bezpodstawnie zakładamy, że na wakacjach nic złego nie może nas spotkać. Skoro nawet we własnym kraju potrafimy cieszyć się idealnym zdrowiem, nie przychodzi nam przez myśl, że to właśnie we Włoszech staniemy się ofiarami jakiegoś przykrego zdarzenia, na którym ucierpi nasze zdrowie, a może i nawet życie. Do takich sytuacji nie dochodzi zbyt często, ale jednak nie możemy zakładać, że w naszym przypadku będzie tak samo. Gdyby natomiast doszło już do zdarzenia, które zmusiłoby nas do skorzystania z państwowej opieki medycznej, a nie bylibyśmy odpowiednio ubezpieczeni, najprawdopodobniej wrócilibyśmy z wakacji z gigantycznym debetem albo minusem na koncie. Przygotujmy się na każdą ewentualność i okoliczność. Jeszcze przed wylotem bądź wyjazdem postarajmy się o uzyskanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej będą nam przysługiwać dokładnie takie same prawa jak pacjentom mieszkającym i żyjącym na co dzień we Włoszech. Z opieki zdrowotnej i pomocy medycznej skorzystamy więc zupełnie za darmo, nie przejmując się tym, ile zapłacimy za swój pobyt w szpitalu.

Skoro już jesteśmy w temacie ochrony własnego zdrowia, przy okazji załatwiania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego pomyślmy również o wykupieniu dodatkowej polisy turystycznej. Ogromna część polskich turystów w ogóle nie zawraca sobie nią głowy. Mają nadzieję, że dzięki swojemu wrodzonemu szczęściu nie będą musieli korzystać z żadnych usług ośrodków medycznych, podczas gdy do takich sytuacji dochodzi niestety częściej, niż to się nam wszystkim wydaje. Nie mając wykupionej polisy turystycznej, wszystkie koszta związane z leczeniem pokrywamy z własnej kieszeni. O ile w Polsce jeszcze za coś takiego nie zapłacilibyśmy jakoś strasznie dużo, tak we Włoszech wszystkie ceny podawane są w euro, więc gdy przeliczymy je sobie na złotówki, na pewno od razu postanowimy zdobyć dla siebie polisę turystyczną. Dzięki niej w razie nieprzewidzianego wypadku czy zachorowania koszty naszego leczenia pokryje wyłącznie nasz ubezpieczyciel. Wycieczki do Włoch warto więc właśnie w taki sposób przemyśleć i zaplanować.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here