Gdzie wyjechać na wakacje w marcu?

Marzec to czas nadchodzącej wiosny – pogoda bywa bardzo zmienna, czasem przypomina nawet zimową. Nie każdy lubi taką pogodę, podczas której nietrudno jest o przeziębienie i ogólny spadek samopoczucia. Okazuje się jednak, że w marcu nie jesteśmy skazani na brzydką pogodę, możemy wyjechać na zagraniczne wczasy i cieszyć się odpoczynkiem w promieniach słońca. Warto wiedzieć, gdzie na wakacje w marcu warto wyjechać w poszukiwaniu udanego urlopu.

Gdzie na wakacje w marcu?
Marzec to dobry czas na planowanie wakacji, szczególnie że jest to okres przed sezonem, dlatego ceny wakacji są stosunkowo niskie. Dodatkowo jest naprawdę wiele kierunków, które gwarantują wypoczynek w gorącej atmosferze. Jednym z najbliższych destynacji jest Egipt, w którym od połowy marca temperatury zaczynają wzrastać i kształtują się w okolicy 28-29 stopni Celsjusza w dzień, natomiast woda ma 20-21 stopni Celsjusza. Pogoda jest praktyczne bezwietrzna, dlatego jeśli ktoś chce uniknąć upalnej pogody, wybór wiosny na wyjazd jest idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo w tym okresie ceny w Egipcie są niskie, a jeśli trafimy na wczasy w promocji last minute to wyjazd dla 2 osób na tydzień w opcji All Inclusive kupimy za 2 tysiące złotych. Ciekawą opcją są także Wyspy Kanaryjskie, a dokładnej warto wybrać Gran Canarię. Na tej wyspie w marcu temperatura sięga około 24 stopni Celsjusza, ocean ma około 19-20 stopni Celsjusza i co ważne, nie musimy obawiać się silnie wiejącego wiatru, jak choćby na sąsiedniej Fuerteventurze.

Może egzotyka?
Nie każdego temepratury powietrza poniżej 30 stopni Celsjusza w pełni zadowalają. Kiedy wybrać się na egzotyczny urlop, jeśli nie właśnie wtedy, gdy w Polsce jest zima lub wczesna wiosną? W ostatnim czasie popularnością cieszy się Kenia. Kierunek ten jest stosunkowo nowy w ofercie biur podróży i dzięki temu również ceny nie są jeszcze wygórowane. W marcu w dzień temperatura powietrza ma 32 stopnie Celsjusza, natomiast woda nawet 29 stopni na plusie. Jest to pora sucha, podczas której ilość komarów jest ograniczona. Kolejny ciekawy kierunek to Dominikana. W marcu w dzień zaznamy tam temperatury wynoszącej nawet 29 stopni Celsjusza, woda ma do 26 stopni na plusie. Co ważne, Dominikana gwarantuje prawdziwie karaibskie krajobrazy, które każdemu na długo zapadną w pamięć. Coraz popularniejszą propozycją na marcowy wyjazd jest również Oman, w którym temperatura powietrza wynosi 29 stopni Celsjusza, natomiast woda ma 25 stopni na plusie. Piękne, piaszczyste plaże i wypoczynek pod palmami to wizytówka tego urokliwego miejsca.

Marzec to świetny czas na urlop!
Bez względu na to który kierunek wakacyjny wybierzemy, marzec gwarantuje nam udany urlop. Wyjazd w okresie wiosny jest możliwością naładowania baterii przez rozpoczęciem sezonu, a także daje szanse na odpoczynek od polskiej pogody. Jest to także świetna propozycja dla osób, które szukają atrakcyjnej wycieczki w przystępnej cenie. W końcu nie trzeba wyjeżdżać latem – jest tyle gorących kierunków, że pięknej pogody można zaznać w dowolnym miesiącu.

www.freehostel.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here