Antyperspirant to coś innego, niż dezodorant?

Dezodoranty i antyperspiranty to kosmetyki, które przez większość osób są stosowane głównie w sezonie letnim. Wtedy częściej i w większej ilości się pocimy, a jak wiadomo pot odbiera pewność siebie i sprawia dyskomfort.

Wiele osób żyje w przekonaniu, że antyperspirant i dezodorant to praktycznie to samo. Prawda jednak jest taka, że mają zupełnie inne właściwości. Wybór najskuteczniejszego kosmetyku przeciw nadmiernej potliwości, powinien zawsze być uzależniony od osobistych predyspozycji i oczekiwań.

Czym się różni dezodorant od antyperspirantu?

Głównym zadaniem dezodorantu jest niwelowanie nieprzyjemnego zapachu potu. Tego typu kosmetyk składa się głównie z alkoholu, substancji antybakteryjnych oraz zapachowych. Mimo, że pot jest bezzapachowy, to podczas osadzania na skórze, dochodzi do rozkładu, do którego przyczyniły się bakterie. Tak właśnie pojawia się przykry zapach.

Dzięki korzystaniu z dezodorantu zmniejszymy ilość bakterii na swojej skórze i zapobiegniemy rozkładowi potu, jednak jego działanie nie jest zbyt trwałe.

Przeczytaj też: http://www.kafejerzy.pl/lipodemia-co-to-za-choroba/

Antyperspirant, z kolei ma działanie ograniczające ilość wydzielanego potu. Głównie za sprawą związków chemicznych, które znajdują się w jego składzie. Mowa tutaj o solach glinu, które pod wpływem ciepła, przechodzą w fazę aktywną i zwężają pory. Wtedy pot nie może się wydostać. Jego działanie jest długotrwałe, działa praktycznie do tego momentu kiedy go zmyjemy w powierzchni skóry.

Jak używać antyperspirant, a jak dezodorant?

Antyperspirant lepiej zastosować przed snem, ponieważ podczas nocy ma on szanse się dobrze wchłonąć. Wtedy będzie lepiej działał w ciągu dnia. W nocy gruczoły potowe nie są zbyt aktywne, dlatego są to idealne warunki. Antyperspirant zawsze powinien być stosowany na suchą skórę, najlepiej około pół godziny po myciu.

W przypadku dezodorantu, nie musimy się pilnować. Gdy chcemy go użyć, wystarczy że wstrząśniemy opakowanie i psikniemy, w miejsce które ma ładnie pachnieć. Odległość, z jakiej psikamy, zawsze powinna wynosić około 15-20 cm.

Źródło: https://www.sluzycprawdzie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here