Blefaroplastyka - sposób na opadające powieki

Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie życia bez możliwości obserwowania otaczającego świata. Dopiero, gdy nasz wzrok się psuje bądź jest zagrożony, np. z powodu choroby, uświadamiamy sobie, że bez tego zmysłu codzienne funkcjonowanie diametralnie by się zmieniło. Jedną z przyczyn, przez które nasz wzrok może ucierpieć, a dokładnie zmniejszyć się pole widzenia, jest ptoza, czyli problem opadających powiek.

Na szczęście tę nieestetycznie wyglądającą i przeszkadzającą w codziennym życiu opadającą powiekę można bezinwazyjnie i skutecznie usunąć, wykonując zabieg laserowej blefaroplastyki.

Problem estetyczny, ale też zdrowotny

Dyskomfort odczuwany w wyniku ptozy ma podwójne podłoże: zdrowotne i estetyczne:

  • problem estetyczny – opadające powieki sprawiają, że wyglądamy mniej atrakcyjnie, ponieważ twarz wydaje się bardziej zmęczona i starsza,
  • problem zdrowotny – ptoza skutkuje zaburzeniem widzenia, wpływając na jakość i funkcjonowanie tego zmysłu poprzez zawężenie pola.

Opadająca powieka – przyczyny

Najczęściej problem opadających powiek dotyczy osób starszych, u których z wiekiem słabną mięśnie, a skóra wiotczeje i rozciąga się, przez co mięsień, który wcześniej utrzymywał powiekę, nie może dłużej jej dźwigać.

Laserowa korekta opadających powiek

Można wyróżnić dwa rodzaje korekcji powiek, dzięki którym eliminuje się problem ptozy. Jest to laserowa korekta powiek oraz operacja chirurgiczna. Zarówno pierwsza, jak i druga propozycja to zabiegi wykonywane na górnej powiece, z której usuwany zostaje nadmiar tkanki tłuszczowej. Dzięki temu pacjent zyskuje satysfakcjonujące efekty zarówno na tle zdrowotnym, jak i estetycznym. Po zabiegu pole widzenia poprawia się, co znacznie poprawia jakość funkcjonowania. Dodatkowo dzięki usunięciu ptozy pacjent zyskuje młodszy i bardziej promienny wygląd. Jednak warto mieć na uwadzę fakt, że laserowa korekta znacznie różni się od operacji chirurgicznej – przede wszystkim jest bezpieczniejsza i mniej inwazyjna, dlatego też to właśnie na tę metodę częściej decydują się pacjenci.

Pozbądź się ptozy dzięki laserowi

Lekarz specjalista z Centrum DER-MED w Krakowie podkreśla, że laserowa korekta opadających powiek jest zabiegiem, który nie pozostawia widocznych i trwałych blizn. Co więcej, w porównaniu do operacji chirurgicznej, rekonwalescencja po tej formie zabiegu jest znacznie krótsza. Spowodowane jest to tym, że laser ingeruje w skórę jedynie na poziomie mikroskopijnych mikrouszkodzeń. Już nawet po 2-3 dniach od blefaroplastyki pacjent będzie mógł bez większych przeciwwskazań wrócić do życia zawodowego. Warto jednak mieć na uwadze to, że przez jakiś czas widoczne mogą być obrzęki i siniaki, jednak wciąż niedogodności pozabiegowe będą mniej odczuwalne niż w przypadku operacji chirurgicznej.

Dodatkowe zabiegi przy okazji korekty powiek

Wartą podkreślenia jest możliwość wykonania podczas blefaroplastyki dodatkowych zabiegów poprawiających wygląd okolic oczu, takich jak:

  • usu­nię­cie kępek żół­tych (zmian wokół oczu wynikających z odkładania się w skórze cholesterolu),
  • likwidacja drobnych zmian roz­ro­stowych (guzki, brodawki),
  • pod­wi­nię­cie powiek (entropion) – zabieg zapobiega podrażnieniu gałki ocznej przez rzęsy oraz pozwala na zlikwidowanie zapalenia spojówek i rogówki.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here