freelancer

Praca w formie freelancera jest coraz częściej wybierana przez wiele osób. Głównie wybierają to osoby, chcące przejść na swoje. Nierzadko jest to związane też z nieprzyjemnymi doświadczeniami w pracy w dużej firmie. W dzisiejszym artykule przedstawimy zalety, które płyną z takiej formy pracy. Tak jak każda forma pracy, zarówno ta posiada swoje wady. O nich też wspomnijmy. 

Przeczytaj też: http://kobietawe-biznesie.pl/dlaczego-warto-pracowac-jako-freelancer/ 

Zalety pracy jako freelancer 

Zaletą pracy w takiej formie jest możliwość wyboru zlecenia. Przeglądając oferty pracy samemu możemy zdecydować, czy chcemy wykonywać pracę, która jest oferowana. To znaczy, że możemy dostosować zlecenia pod swoje preferencje. To czy uda nam się znaleźć odpowiedni zlecenie, jest już inną sprawą. 

Freelancerzy często podkreślają satysfakcję, które płyną z wykonywania pracy w takiej formie. Przede wszystkim zaletą jest to, że wykonują pracę, którą zrobili sami/ Sukces w tym wypadku można przypisać jedynie sobie. To z kolei ma przełożenie między innymi na samoocenę. Zdobywanie w ten sposób doświadczenia procentuje w większym stopniu. 

Niereformowalny czas pracy oraz możliwość pracy zdalnej to dwie kolejne zalety wynikające z pracy jako freelancer. Jeżeli pracuje się w domu, to w zasadzie nie ma znaczenia, o której godzinie rozpoczynamy pracę. Możemy w spokojnie wstać, zaparzyć sobie ulubioną kawę lub herbatę oraz zasiądź spokojnie do pracy. Freelancer ogranicza się jedynie do wykonywania postawionych mu zadań. To, kiedy je wykona zależy w największym stopniu od jego samego. Co prawda, najczęściej będzie postawiony odgórny deadline, jednak zdarza się również tak, że freelancer że sami określają czas swojej pracy. 

Jakie są wady pracy jako freelancer? 

Wszystko co posiada swoje zalety, ma również wady. Najważniejszym aspektem jest płynność finansowa. Jej utrzymywanie pozwala nam leżycie bez stresu. Będąc freelancer nie zawsze możemy liczyć na płynność finansową. Może okazać się tak, że w danym miesiącu ciężko nam będzie znaleźć odpowiednie zlecenie. Wpłynie to z pewnością niekorzystnie na naszą płynność finansową. 

Minusem jest również konkurencja. Obecnie wiele osób pracuje jako freelancer. Konkurencja dotyczy nie tylko ilości chętnych, ale również cel za takie zlecenia. Jeżeli jesteśmy młodymi osobami, które nie mają rodziny na utrzymaniu, możemy pozwolić sobie na wykonywanie pracy za mniejsze pieniądze. Jednak kiedy musimy opłacić mieszkanie, a także utrzymać rodzinę, sytuacja staje się inna. Starsi freelancerzy mają problem ze znalezieniem pracy, która pozwoli im się utrzymać. 

Innym problemem jest kwestia płacenia za pracę. Wcześniej część pracodawców traktowała freelancerów jako osoby, której można zapłacić później lub odwlekać przelew w nieskończoność. Z pewnością spotkaliście się z historiami wolnych strzelców toczących niekończącą się batalia o swoje wynagrodzenie. Zanim zdecydujemy się więc na taką formę pracy, warto rozważyć też potencjalne wady takiej formy zarobku. 

Zobacz też: http://www.kafejerzy.pl/praca-duzej-korporacji-sa-zalety/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here