Jak narysować drzewo?

Jak narysować drzewo? To pytanie może nurtować dzieci, początkujących rysowników, a nawet profesjonalnych artystów. Sposobów jest naprawdę wiele. Pokażę ich kilka, ale jeśli zrobisz inaczej, to nie zrobisz nic złego. Znaczy to, że jesteś kreatywny, a ta cecha jest bardzo lubiana przy rysowaniu, malowaniu czy rzeźbieniu.

Jak narysować drzewo?

Jak narysować drzewo?Pierwszym sposobem jest bardzo klasyczny i stosuje go dużo dzieci na początku swojej artystycznej przygody; jest to narysowanie długiego, dość wąskiego, pionowego prostokąta mająca przypominać korę drzewa i na samym górze tego prostokąta dorysować tzw. chmurkę imitującą liście. Całość pokolorować według uznania, ale standardowo prostokąt na brązowo, a chmurkę na zielono. Jednak gdy chcemy narysować drzewo iglaste, tzw. choinkę trzeba to zrobić inaczej. Trzeba narysować o wiele niższy i szerszy prostokąt lub po prostu kwadrat. Potem na nim narysować kilka nachodzących się prostokątów, z czego każdy na nim umiejscowiony trochę wyżej lub dwa trapezy równoramienne nachodzące krawędziami na siebie i na górze trójkąt. Wiem, że to brzmi skomplikowanie, ale naprawdę jest to bardzo łatwe!

Następna metoda moim zdaniem jest najtrudniejsza

Jest do narysowanie bardzo realistyczne, czyli jak ja to mówię – rysuj tak, jak widzisz. Tą techniką rysunek nie jest zalecany początkującym rysownikom. Żeby dobrze narysować drzewo tak jak w rzeczywistości, to trzeba dużo czasu przeznaczyć, żeby taki rysunek zrobić dobrze. Poza tym zaczynanie od tak trudnych rzeczy może być demotywacją, więc to jest kolejny argument, żeby nie rysować takim sposobem, gdy się nie umie dobrze rysować. W tej technice trzeba narysować liść po listku, gałąź po gałęzi, jej fragment schowany gdzieś za liśćmi. Dokładna chropowatość i kształt kory… To jest bardzo skomplikowane.

Innym rozwiązaniem jest rysowanie kropkami lub bardzo małymi kółeczkami

Bardzo lubię tę technikę, jest dość czasochłonna, ale nie trudna, jednocześnie efektowna. Najlepiej tym sposobem rysować cienkopisem, a najlepiej jej różnymi kolorami. Rysunek tą metodą polega na rysowaniu kształtu danego drzewa kropkami bądź malutkimi kropeczkami. Lepiej jednak nie zaczynać od obrysu drzewa, nie będzie to takie efektowne.

Myślę, że to jest wystarczająca ilość technik. Można by wymieniać bez końca, ale nie chciałabym ograniczać kogoś kreatywność. Mam nadzieję, że sposoby się spodobały i że ten tekst będzie inspiracją do dalszego tworzenia. Miłej pracy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here