Nie każda kobieta wie, że mając w domu niektóre urządzenia może znaleźć dla nich inne zastosowanie niż pierwotne ich przeznaczenie. Jest to szczególnie pomocne wybierając się w podróż. Wtedy chcemy mieć jak najwięcej możliwości, a nasza walizka ma być jak najlżejsza. Takim produktem jest prostownica. Nie każda kobieta wie, że nie tylko możemy nią włosy prostować zgodnie z przeznaczeniem pierwotnym tego urządzenia, ale także możemy nią wykonać falę i dzięki temu nie musimy zabierać ze sobą ani lokówki ani wałków, które zabierają nam nie potrzebnie cenne miejsce w walizce. Jak zrobić fale na włosach?

Jak zrobić fale na włosach?

jak zrobić fale na włosachŻeby wykonać fale prostownicą, przydadzą nam się klipsy oddzielające poszczególne pasma, lakier do włosów i ulubiona pianka do włosów. Loki najlepiej wykonać prostownicą nagrzaną do 200 stopni, więc jest to o 20 stopni więcej niż dopuszczalna bezpieczna temperatura dla naszych włosów. Warto zaopatrzyć się w preparat termoochronny, które nasze kosmyki zabezpieczy przed działaniem wysokiej temperatury. Najwygodniejsze jest użycie kosmetyku w sprayu, którym z pryskamy nasze włosy. Możemy go kupić za dosłownie kilka złotych w każdej popularnej drogerii. Przyda nam się on też później do ochrony naszych włosów przed ciepłym powietrzem suszarki czy standardowym prostowaniu. Będziemy miały pewność używając go, że nie uszkodzimy naszych włosów i nie zostanie z nich popalony „mop”.

Przygotowanie włosów

Najlepiej jest przed wykonaniem fal włosy umyć i DOKŁADNIE wysuszyć ( jakakolwiek ingerencja z prostownicą na nawet wilgotnych włosach, może spowodować ich popalenie). Jeśli nie mamy czasu myć włosów, albo zrobiłyśmy to dzień wcześniej i przez noc straciły na objętości to warto nałożyć na czubek głowy odrobinę suchego szamponu po czym wetrzeć go dokładnie w skalp i rozczesać. Źle rozprowadzony szampon może skutkować białym nalotem na włosach przez co da to wrażenie siwych i brudnych włosów. Umiejętnie nałożony doda świeżości i nada nam pożądaną objętość. Kolejny krok to nałożenie pianki, która odrobinę ułatwi nam robienie hollywoodzkich fal i je dodatkowo utrwali. Następnie dzielimy włosy na partie o takiej średnicy jakiej ma być nasz lok i właśnie tutaj pomocne będą wcześniej wspomniane klipsy. Najłatwiej jest zacząć wykonywać fale rozpoczynając od dolnych partii włosów, a górę w tym czasie spiąć.

Wykonanie fal na włosach przy pomocy prostownicy

Następnie wkładamy kosmyk w płytki prostownicy i obracamy ja pod kontem 180 stopni i tak ciągniemy ją do samego dołu. Następnie puszczamy i spryskujemy lok lakierem. Jeśli fala jest dla nas za mocna to możemy ją delikatnie roztrzepać palcami bądź delikatnie rozczesać, a dopiero po tym spryskać lakierem. Tak postępujemy z każdym kolejnym kosmykiem. Jak zrobić fale na włosach przypominające drobniejsze loki? Możemy również prostownicą wykonać loki dużo drobniejsze, przypominające do złudzenia te, które uzyskujemy używając lokówki. Musimy włożyć małą partię włosów między płytki prostownicy i owinąć kosmykiem całą długość płytek. Zacisnąć i przytrzymać kilka sekund. Tak postępujemy z każdym kosmykiem na koniec spryskując lakierem.

Jak wykonać drobne loczki prostownicą? Wykonanie drobnych loków prostownicą również jest możliwe. Tutaj mamy dostępne 2 metody. Jedna z nim to użycie ołówka, którego owijamy w sreberko. Następnie bierzemy mały kosmyk włosów i owijamy nią cały ołówek bardzo ściśle. Później wsadzamy ołówek owinięty włosami pomiędzy płytki prostownicy i dociskamy zatrzymując się kilka sekund przy każdym miejscu. Wykorzystując ten sposób bardzo łatwo się poparzyć dlatego pomocne są rękawicę ochraniające przed wysoką temperaturą, często dołączane w zestawie z różnymi lokówkami i prostownicami.

Inne sposoby na fale na włosach

jak zrobić fale na włosachKolejny sposób to branie małych pasm włosów i wsadzanie je między płytki prostownicy od góry, a następnie wyginanie jej o 90 stopni. Następnie powrót do poprzedniej pozycji i w odległości 3 cm dalej powtórzenie czynności. Na koniec spryskać fryzurę lakierem i opcjonalnie nabłyszczaczem.Jednak powodzenie zabiegu to nie tylko nasze umiejętności i odpowiednie preparaty. Odpowiednie urządzenie również zapewni nam większy sukces.

Najlepsze w tym celu są urządzenia z płytkami ceramicznymi, które dużo mniej niszczą nasze włosy. Musimy też zwrócić uwagę na to czy płytki są zaokrąglone co ułatwi nam wykonywanie loków i wymarzonych fal, a także czy pomiędzy rączką, a płytkami nie ma żadnych przerw co może skutkować jeśli takowe są wplątaniem się włosów pomiędzy przerwy i luki co przy gorącej temperaturze może spowodować spalenie kosmyka lub pojedynczych włosów, a także przy każdym włączeniu prostownicy może powodować swąd palonych włosów co może być nieprzyjemne i denerwujące. Warto zastanowić się nad kupnem prostownicy z wbudowanym preparatem nawilżającym, co pozwoli nam nie tylko włosy prostować czy kręcić, ale także będzie dodatkowym elementem pielęgnacyjnym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here