paznokcie

Każda kobieta powinna mieć zadbane dłonie, a w szczególności chodzi o paznokcie. Brud, przebarwienia oraz obgryzione skórki nie tylko nie wyglądają estetycznie, ale także niehigienicznie. Pamiętajmy, że dłonie jest to wizytówka kobiet. Aby polepszyć ich stan, możecie udać się do specjalistki. Wiele salonów kosmetycznych ma w swojej ofercie zabiegi na paznokcie. Jeżeli jednak chcecie zaoszczędzić możecie manicure wykonać samodzielnie w domu. Jest to banalnie proste. Od czego zacząć? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/manicure-w-domu/

Krok 1: Pielęgnacja dłoni

Absolutnie żaden, nawet najdroższy kosmetyk nie będzie wyglądać dobrze, jeżeli nie zadbamy odpowiednio o naszą cerę. Dokładnie to samo jest w przypadku naszych dłoni. Nawet najlepszy i najdroższy lakier nie będzie wyglądał estetycznie, jeżeli nasze dłonie nie będą zadbane. Należy więc zadbać o skórki, płytkę paznokcia oraz same dłonie. Jak to zrobić?

Krok 2: Kremowanie rąk

Po kremy do rąk sięgamy zazwyczaj, w którym nasze dłonie zaczynają pękać, bolą i są suche. Nie jest to jednak nic dobrego, ponieważ kremu do rąk, podobnie jak kremu do twarzy powinniśmy używać codziennie.

Krok 3: Dbanie o długość paznokcia

Kolejnym bardzo istotnym krokiem jest oczywiście obcinanie paznokci. Wykluczone jest ich obgryzanie! Obgryzanie ich nie jest tylko i wyłącznie szkodliwe dla nas, ale również dla naszych paznokci, które po obgryzaniu wyglądają bardzo nieestetycznie. Paznokcie możecie skrócić przy pomocy oczywiście nożyczek, a następnie spiłować je na końcu, aby były bardziej miękkie.

Krok 4: Skórki

Jak dbać o skórki, aby uniknąć ich szczypania i krwawienia? Mamy na to sposób. Martwy naskórek wokół paznokcia możecie usunąć przy pomocy specjalnych cążków, które są do tego przeznaczone.

Krok piąty: 5 Malowanie paznokci

Ostatnim, kluczowym krokiem jest malowanie paznokci.Nie każdy jednak lubi kolor na paznokciach, wówczas wtedy dobry jest lakier bezbarwny bądź odżywka. Jeśli jednak lubicie zaszaleć w kolorach czy też zwyczajnie czujecie się pewniej w pomalowanych paznokciach, nic nie staje wam na przeszkodzie. Działajcie!

Zobacz też: http://www.kafejerzy.pl/hybrydy-w-domu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here