nowe audi rs3 premiera 2021
fot. Pexels.com

Już jesienią nowe Audi RS3 trafi do salonów. Model trzeciej generacji z 2021 roku będzie miał wiele do zaoferowania, zwłaszcza dla kierowców preferujących dynamiczną jazdę. 

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/audi-rs3-2021/

Audi RS3 – samochód skazany na sukces

Na nowość od Audi czeka wielu miłośników sportowych samochodów. Jesienią 2021 roku, najprawdopodobniej w listopadzie, RS3 trafi do sprzedaży w brytyjskich salonach. Szef sprzedaży sportowych Audi określił nowy model jako „jeden z historii sukcesu marki”. Niestety o Audi RS3 na obecną chwilę wiemy niewiele. 

Audi RS3 – design, napęd, cena

Według pierwszych informacji Audi RS3 będzie miało bardziej dynamiczny wygląd od swoich starszych poprzedników. Jego sylwetka będzie zadziorna, z dość szerokimi błotnikami i tylnym dyfuzorem. 

Za sportowy charakter nowego Audi RS3 będzie odpowiadał jednak przede wszystkim jego mocny pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem. Pod maską samochodu będzie się prawdopodobnie mogło wygenerować aż 415 koni mechanicznych. Po Internecie chodzą pogłoski, że być może powstanie także wersja Audi RS3 Performance, gdzie samochód będzie mógł osiągnąć moc nawet 450 koni mechanicznych. 

Moc Audi RS3 będzie przechodzić przez skrzynię biegów z dwoma sprzęgłami do napędu na cztery koła. Cały układ napędowy nowego modelu będzie wspierany przez zaawansowany technologicznie system predestynowany do uzyskiwania jak najlepszych osiągów podczas jazdy. Zostaną zastosowane rozwiązania takie jak: system wektorowania momentu obrotowego, adaptacyjne elektroniczne wspomaganie kierownicy czy regulowane amortyzatory. 

Ile będzie kosztowała świeżynka od Audi? Spekuluje się, że cena podstawowej wersji Audi RS3 może się zaczynać już nawet od pięćdziesięciu tysięcy funtów, czyli dwustu pięćdziesięciu tysięcy polskich złotych. Niewątpliwie jest to wysoka cena, jednak warta przeżywania sportowych wrażeń podczas codziennej jazdy. 

Zobacz także: http://www.kafejerzy.pl/cicha-noc-filmowa-recenzja/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here