Włochy - wakacje

Włochy, które położone są w południowej części Europy to bardzo często wybierane miejsce na wakacje przez Polaków, a także przez turystów z całego świata. W tym przepięknym kraju możemy zarówno poznać bogactwo kultury, zabytków, które pochodzą ze wszystkich okresów historycznych i stylów architektonicznych, jak i piękno przyrody, zarówno gór, jak i przepięknych wybrzeży z plażami. To wszystko sprawia, że Włochy – wakacje to bardzo popularny cel turystów z Polski i całego świata.

Stolicą Włoch, największym miastem tego kraju oraz jednym z najbardziej zabytkowych miast na całym świecie jest Rzym. Rzym, który nazywany jest wiecznym miastem poszczycić się może zabytkami pochodzącymi ze wszystkich epok historycznych. Odnajdziemy to starożytne zabytki pochodzące z czasów Cesarstwa rzymskiego, takie jak między innymi słynne Koloseum, czy Forum Romanum, Rzym to także piękne kościoły pochodzące ze średniowiecza, renesansu, baroku, czy wybudowane w stylu nowoczesnym. To tutaj mieści się słynna stolica Apostolska, czyli Watykan z Palcem i Bazyliką św. Piotra. Nieopodal Rzymu znajduje się Ostia Antica ze starożytnymi rzymskimi ruinami.

Włochy – wakacje to także możliwość odwiedzenia przepięknego Neapolu z licznymi zabytkami. To miast znajdujące się u stóp Wezuwiusza ma przepiękne stare miasto. Na przedmieściach Neapolu znajdują się Pompeje ze stanowiskiem archeologicznym, które zawiera piękne ruiny rzymskie oraz pamiątki wybuchu Wezuwiusza. Południowa część Półwyspu Apenińskiego to także piękne kurorty i plaże na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, Morza Tyrreńskiego, Morza Jońskiego oraz Morza śródziemnego. Południowe Włochy to także takie piękne miasta jak Bari, Reggio di Calabria oraz Lecce.

Środkowe Włochy to nie tylko Rzym. Włochy – wakacje to również możliwość odwiedzenia pięknej Toskanii z takimi przepięknymi miastami jak perła renesansu, czyli Florencja, gdzie mieści się słynna rzeźba Dawida wykonana przez Michała Anioła, a także Lukka, Sienna oraz Piza ze słynną Krzywą Wieżą. Środkowe Włochy i Toskania to także piękne plaże i kurorty Morza Tyrreńskiego oraz Morza Adriatyckiego.

Włochy – wakacje to także możliwość odwiedzenia północnych Włoch, które również są bardzo piękne. Jednym z najpiękniejszych miast na świecie i najbardziej romantycznych jest Wenecja poprzecinana pięknymi kanałami. Północno-wschodnie Włochy to także takie piękne miasta jak Werona, Padwa, Bolonia, Modena, Rawenna, Rimini oraz Modena. Miasta te obfitują w zabytki różnych epok. A niektóre z nich, jak Rawenna i Rimini znajdują się na wybrzeżu Adriatyku, gdzie znajdziemy piękne plaże. Północno-zachodnie Włochy to takie piękne miasta, jak Mediolan położony w regonie Lombardia, Turyn, będący stolicą Piemontu oraz Genua, będąca najważniejszym miastem ciągnącej się na wybrzeżu Ligurii. Liguria to region położony nad Zatoką Liguryjską, będącą częścią Morza Śródziemnego, stąd region ten bogaty jest w piękne nadmorskie kurorty oraz plaże. Do najsłynniejszych należą San Remo oraz Ventimiglia. Włochy – wakacje to także możliwość odwiedzania gór – Alp oraz Apenin.

www.mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here