Przeciwskazania do zabiegu

Laser frakcyjny może okazać się doskonałym rozwiązaniem na wiele typów problemów. Warto poznać jak konkretnie działa na skórę, by przekonać się czy jest on idealny właśnie dla ciebie. Wiele klinik oferujących zabiegi medycyny estetycznej przeprowadza niezwykle popularne dziś zabiegi laserem frakcyjnym.

Przeciwwskazania do zastosowania lasera frakcyjnego

Pomimo tego, że laser frakcyjny stosowany jest w przypadku różnego typu problemów skórnych, to jednak warto wiedzieć też, że ma on kilka obostrzeń. Wśród tych najpopularniejszych przeciwwskazań związanych z używaniem lasera frakcyjnego wymienia się między innymi cukrzycę, łuszczycę, skłonność do pojawienie się opryszczki, a także karmienie piersią, ciąża lub czas po operacji chirurgicznej. To czy kwalifikujemy się do zabiegu laserem frakcyjnym oceni lekarz podczas wywiadu zdanym pacjentem.

Najlepsze efekty po zastosowaniu lasera frakcyjnego

W wielu przypadkach laser frakcyjny daje wręcz natychmiastowe efekty. W przypadku bardziej opornych skór lub też tych z większymi problemami, poprawę jakości skóry można zaobserwować już po kilku dniach od pierwszego zabiegu. Nie jest ostateczny efekt zabiegu, ponieważ w czasie po zabiegowym skóra intensywnie się regeneruje. Mikrouszkodzenia, jakie powodowane są laserem frakcyjnym powodują że skóra intensywnie się odnawia, a także tworzony jest w niej kolagen. Z tego też względu potrzeba od dwóch do czterech tygodni, by zauważyć widoczne i trwałe efekty odnowy skóry. Zwykle, by zauważyć najlepszy wpływ lasera frakcyjnego na skórę zaleca się wykonanie serii około 3 do pięciu zabiegów. Warto też wspomnieć, że najlepsze efekty widoczne są od 6 do 12 miesięcy po wykonaniu zabiegu laserem frakcyjnym. Po upływie tego czasu zaleca się powtórzenie kilku zabiegów, a wszystko to w celu podtrzymania najlepszych efektów.

Ceny zabiegów z wykorzystaniem lasera CO2

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego nie należą do najtańszych, a w głównej mierze zależą one od powierzchni, na jakiej zabieg ma być prowadzony, a także kliniki, w której będzie on wykonywany. Zazwyczaj zabieg na twarz czy leczenie blizn to koszt około 300 zł. Dolna lub górna część brzucha kosztuje od 1500 zł. zaś okolice oczu wykonywane są w kwocie około 800 zł.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here