Wybór obuwia ślubnego - porady przed wizytą w sklepie

W co ubrać się do ślubu? Takie pytanie zadają sobie wszystkie kobiety, niezależnie czy przygotowują się do uroczystości swojej przyjaciółki, członka rodziny czy osoby bliskiej. W każdym przypadku warto dołożyć starań nie tylko w trakcie poszukiwania samej kreacji, ale również dobranego do niej obuwia. Jakie modele wypadną najlepiej, w jakich będziesz czuć się swojsko na parkiecie oraz które z nich wprawią innych uczestników wesela w osłupienie? Tego dowiesz się z tekstu poniżej.

Obuwie mniej i bardziej idealne – oraz po czym je rozpoznać 

Idealne buty ślubne powinny być maksymalnie dopasowane do kreacji, z którą będą tworzyć estetyczną całość, a także do pozostałych elementów garderoby i ozdób. Warto podkreślić, że standardowa reguła, wedle której buty należy dobierać względem torebki, odchodzi dziś do lamusa. Coraz częściej na weselnym parkiecie pojawiają się panie w obuwiu dopasowanym nie tyle do samej torebki, co względem górnej części sukienki, względem biżuterii lub nawet – identycznie sparowane z całą kreacją. 

Ponadto, buty powinny być dopasowane do figury. Nie zawsze obuwie na wysokiej szpilce będzie wyglądać dobrze. Tym bardziej że zadaniem obuwia jest też eksponować atuty Twoich nóg, poprzez napinanie ich wybranych partii. Warto pamiętać, że obuwie powinno dodawać Twoim nogom smukłości oraz optycznie je wydłużać. 

Polecamy także stawiać na takie modele i fasony, które do tej pory sprawdziły się w Twoim użytku. Jest to o tyle ważne, że każda z nas woli spędzać imprezę weselną na swój własny sposób – tańcząc do białego rana lub przesiadując długie godziny przy stole z potrawami. Dobrze, jeśli Twoje obuwie będzie dopasowane do zamierzonych form aktywności, nie powodując obtarć ani pęcherzy. 

Obuwie eleganckie, czy nieformalne? 

Czy na wesele można pójść w trampkach? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, tym bardziej, że status wesela znacząco zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Obecnie, wiele osób organizuje wesela w stylu nieformalnym – rezygnują z uroczystości ślubnej w kościele, a następnie restauracji, a zamiast tego wybierając imprezę w stylu rustykalnym, nieformalnym lub „pod chmurką”. 

W zależności od charakteru samej imprezy należy więc dobrać odpowiedni typ obuwia. W przypadku mniej rygorystycznych stylizacji polecamy zrezygnować ze szpilek lub koturn, zastępując je wymienionymi trampkami lub gustownymi sandałkami. Obuwie takie może okazać się niezwykle wygodne w trakcie tańca jak i podczas długich posiedzeń przy weselnym stole. 

Wbrew pozorom, sandały damskie mogą okazać się także świetnym wyborem w przypadku stylizacji w klasycznym, eleganckim stylu. Wówczas warto wybierać sandałki ozdobione brylantami, z pasemkami lub wykonane z ażurowym materiałów. Również sandały na szpilce mogą okazać się trafionym wyborem.

Na koniec warto przypomnieć podstawową zasadę w tworzeniu kreacji ślubnej, która pomimo zmieniającej się mody wciąż pozostaje aktualna. Buty należy kupować pod konkretną kreację, a nie na odwrót. Najlepszym wyborem będzie nawet zakup butów bezpośrednio po wyborze samej sukienki ślubnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here