Adopcja alternatywą wobec klinicznego leczenia niepłodności

Niełatwo pogodzić się z faktem, iż nie ma się własnych dzieci. Jest to jeszcze trudniejsze, gdy wszyscy znajomi je mają i chwalą się nimi na prawo i lewo. Samo leczenie niepłodności to proces przykry i dość upokarzający i nie wszystkie pary decydują się go przejść.

Dlaczego leczenie bezpłodności to temat tabu?

Po pierwsze dlatego, iż sam fakt bycia nie w pełni wartościową kobietą lub mężczyzną przysparza niepochlebne komentarze. Poza tym leczenie niepłodności to defekt, do którego trudno się przyznać nawet samemu przed sobą. Po trzecie leczenie bezpłodności wiąże się z częstym przebywaniem w szpitalach i gabinetach lekarskich, a nie każdy jest w stanie polubić laboratoryjne wnętrza i lodówkę, w której trzyma się zarodki. Po czwarte in vitro nie jest zgodne z naukami Kościoła, a dla osób głęboko wierzących jest to trudna kwestia natury etycznej.

Klinika leczenia niepłodności a adopcja

Niepłodność potrafi zaprowadzić nie jedną kobietę na skraj załamania nerwowego. Ci wszyscy lekarze, pielęgniarki, igły, próbówki nie nastrajają pozytywnie. By znieść to wszystko, trzeba mieć naprawdę mocną psychikę. Lęk przed porażką, do tego to ciągłe oczekiwanie czy się udało czy nie, to prawdziwa męka. Można powiedzieć, że pełni rolę poczekalni klinika leczenia niepłodności Kraków już nie raz widział pary, którym się niestety nie udało i które odchodziły z niczym. Niestety sprawić cudu nie zdoła nawet renomowana klinika leczenia niepłodności Kraków dysponuje za to siecią poradni adopcyjnych, które pomogą spełnić parom ich marzenie o posiadaniu dziecka. Po odbyciu stosownego szkolenia i pozytywnej weryfikacji ośrodka można zostać rodziną adopcyjną.

Jakie są plusy adopcji?

Po pierwsze takie, iż ma się kontakt z żywą istotką, która czuje i potrafi odwzajemnić nasze uczucia. Po drugie człowiek uczy się być otwartym na inne potrzebujące osoby. Leczenie bezpłodności, które trwało latami i nie dało żadnych rezultatów, potrafi otworzyć małżonkom oczy, iż istnieje równie korzystne rozwiązanie, czyli adopcja. Adoptowane dzieci podobnie jak wszystkie inne potrzebują zainteresowania i czułości. Bycie adopcyjnym rodzicem otwiera zupełnie nowe horyzonty. Można robić z maluchem tyle ciekawych rzeczy, które wcześniej były dla nas niedostępne. Takie pikniki rodzinne czy Dzień Mamy potrafią być naprawdę przyjemne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here