Dlaczego pompy ciepła powietrze-woda cieszą się tak dużym zainteresowaniem

Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda zdobywają z roku na rok coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Większość inwestorów decyduje się na to rozwiązanie z powodu bezproblemowego montażu. Układ chłodniczy znajduje się tylko w jednym bloku, dlatego też nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych prac przy instalacji. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Czym charakteryzują się pompy ciepła powietrze-woda?

Jak wspomniano we wstępie pompy ciepła powietrze-woda są bardzo łatwe w montażu i uruchomieniu, dlatego też biją rekordy popularności. Ich sporym atutem jest to, że posiadają znacznie mniejszą ilość czynnika chłodniczego, dlatego też rzadko kiedy wymagają rejestracji.

Nowoczesne pompy pracują bardzo cicho, dzięki czemu można je bez problemu zamontować nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz budynku. Sprężarka i wentylator parownika umieszczane są najczęściej w jednostce zewnętrznej, która jest połączona z wewnętrzną jednostką za pomocą przewodów z czynnikiem chłodzenia. W ten prosty sposób można ograniczyć ryzyko zamarzania układu pompy ciepła.

Jakie korzyści dla inwestorów?

Umiejętnie dobrane pompy ciepła są całkowicie bezobsługowe. Inwestor nie musi martwić się ładowaniem opału, czy też czyszczeniem pieca. Jedynym zadaniem jest tak naprawdę regularne opłacanie rachunków za energię elektryczną. Nowoczesne pompy ciepła są także urządzeniami ekologicznymi, dlatego też przy ich pracy nie powstają spaliny. Jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą zanieczyszczać środowiska naturalnego.

Nowoczesne pompy ciepła powietrze-woda są bardzo uniwersalne, dzięki czemu można je zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Instalacja w popularnych blokach mieszkalnych jest zdecydowanie łatwiejsza, niż w przypadku zwykłych kotłów centralnego ogrzewania. Profesjonalne pompy bez problemu można zamontować na przykład w pralni, czego oczywiście nie można zrobić w przypadku wymienionych wcześniej kotłów grzewczych.

Pompy ciepła nie wymagają także budowy dodatkowego zbiornika na paliwo, czy też kontrolowania jego stanu. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że to właśnie pompy ciepła są jedynymi z najbezpieczniejszych sposobów na ogrzewanie budynku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Hymon Energy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here