Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego

Decyzja o rozpoczęciu nauki języka obcego jest zawsze dobrą decyzją bez względu na to, jakie kierują nami pobudki. Wiele osób decyduje się na szlifowanie swojej biegłości w języku angielskim, ale nauka języka niemieckiego jest nie mniej atrakcyjna na wielu różnych płaszczyznach.

Możliwość pracy i nauki w krajach niemieckojęzycznych

Kiedy chcemy nauczyć się obcego języka, bierzmy pod uwagę wszystkie potencjalne korzyści, jakie mogą płynąć z jego znajomości. A jakie korzyści przynosi nauka języka niemieckiego? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Znajomość języka niemieckiego, który jest językiem naszych zachodnich sąsiadów (i nie tylko) to ogrom możliwości.

Kraje niemieckojęzyczne oferują całkiem sporą liczbę dobrze płatnych i rozwijających stanowisk pracy dla osób z Polski. Nasi zachodni sąsiedzi cenią sobie kompetencję i profesjonalizm polskich pracowników, dlatego chętnie ich zatrudniają. Oprócz tego znajomość języka niemieckiego otwiera także furtkę osobom, których interesuje edukacja poza granicami naszego kraju.

Lepsze szanse na zatrudnienie w kraju

Nauka języka niemieckiego może także przynieść szereg korzyści osobom, które nie planują ani pracować ani uczyć się w jednym z krajów niemieckojęzycznych. Znajomość tego języka z pewnością zrobi równie duże wrażenie na potencjalnym pracodawcy w kraju.

Choć powszechnie uważa się, że znajomość języka angielskiego jest wśród pracowników w średnim wieku standardem, rzeczywistość bywa niekiedy rozczarowująca. O ile uczniowie, studenci i świeżo upieczeni absolwenci całkiem sprawnie posługują się językiem angielskim, o tyle starsi pracownicy miewają z nim problem. Wystarczy zatem wyobrazić sobie jak bardzo zwiększają się nasze szanse na awans, jeśli oprócz języka angielskiego opanujemy dodatkowo język niemiecki.

Język niemiecki to język europejskiej sztuki

Z pewnością wielu miłośników wielkiej sztuki zgodzi się co do stwierdzenia, że język niemiecki jest językiem największych europejskich artystów i uczonych.

Każdy zapalony miłośnik prozy Goethego czy filozofii Nietzschego z pewnością chciałby przeczytać dzieła swoich ulubionych autorów w oryginale. Znajomość języka niemieckiego z pewnością otwiera drzwi do świata wielkiej sztuki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Szkoły języka niemieckiego STRUCTURA.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here