Język hiszpański

Język hiszpański cieszy się ogromną popularnością. Coraz więcej osób chce się go uczyć i wybiera go jako drugi język. Jest to język łatwy do nauki, chcąc go jednak dobrze opanować, warto skorzystać z kursów hiszpańskiego.

Dlaczego język hiszpański?

Według najnowszych danych, około 650 mln ludzi na świecie posługuje się językiem hiszpańskim. Hiszpania oraz kraje Ameryki Łacińskiej to popularne wakacyjne kierunki. Znajomość hiszpańskiego bardzo przydaje się podczas urlopu, dużo łatwiej jest porozumieć się z lokalnymi mieszkańcami w ich języku. Wiele osób marzy też o emigracji do Hiszpanii, także w tym przypadku znajomość hiszpańskiego jest niezbędna.

Szkoła językowa – tradycyjna i skuteczna metoda nauki

Najpopularniejszą metodą nauki języka jest kurs hiszpańskiego. To właśnie lektor pozwoli przełamać początkową barierę językową i oswoić się z nowym słownictwem, a członkowie grupy zmotywują do nauki. Warto jednak dokonać dobrego wyboru szkoły językowej. Na rynku działają placówki uczące wielu języków, jak i te koncentrujące się tylko na języku hiszpańskim. Warto zdecydować się na zajęcia z lektorem pochodzącym z Ameryki Łacińskiej lub Hiszpanii. Oprócz słownictwa i gramatyki, taka osoba nauczy poprawnej wymowy i opowie o swoim kraju. Dobrze jest, jeśli w ofercie szkoły oprócz kursów na wszystkich poziomach, znalazł się też kurs hiszpańskiego przygotowujący do certyfikatu DELE.Plusem szkół uczących tylko hiszpańskiego jest także hiszpański klimat. Często oprócz tradycyjnych lekcji jest też możliwość udziału w zajęciach związanych z kulturą Hiszpanii, na przykład warsztatach gotowania czy wykładach na temat muzyki czy filmu.

Wyjazd językowy – niezapomniana przygoda i zwiedzanie kraju

Alternatywą dla kursów stacjonarnych, może być wyjazd do Hiszpanii połączony z nauką języka. W takich kursach często uczestniczą ludzie z całego świata. Jest to więc nie tylko okazja do nauki, ale też do poznania nowych znajomych i zwiedzenia kraju. Plusem takiego wyjazdu jest stały kontakt z językiem – nie tylko na lekcjach, ale także poza salą, na przykład w czasie wspólnych wyjść. Niektórzy kursanci wybierają opcję mieszkania u hiszpańskiej rodziny – jest to okazja do poznania kultury tego kraju. Przed zarezerwowaniem kursu hiszpańskiego w takiej formie warto się zastanowić, czy bliskość palm i plaży pozwoli skoncentrować się na nauce.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here