Ekspres kapsułkowy

Ekspres kapsułkowy to idealna propozycja szczególnie dla miłośników kawy ceniących różnorodność, a także łatwość z jaką przyrządzić można aromatyczne napoje. Szerokość oferty dostępnych na rynku urządzeń może jednak zaskoczyć, a wybór konkretnej propozycji sprawić nie lada wyzywanie, dlatego podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę przed zakupem ekspresu.

Specyfikacja urządzenia

Dobre parametry techniczne sprzętu warunkują jego funkcjonalność i w dużym stopniu wpływają na jakość i smak gotowego napoju. Jedną z najważniejszych wartości, której powinno się przyjrzeć przed zakupem, jest ciśnienie, jakie wygenerować może dany ekspres kapsułkowy. Wysokiej klasy urządzenia, jak na przykład ekspresy Nespresso, parzą kawę pod ciśnieniem do 19 barów – taką samą wartością charakteryzują się sprzęty używane przez profesjonalnych baristów. Duże ciśnienie wody pozwala wydobyć z mielonych ziaren najbardziej pożądane aromaty, dzięki czemu przygotowany napój wyróżnia się wyjątkowym, intensywnym smakiem.

Wybierając ekspres kapsułkowy, należy również zwrócić uwagę na jego wymiary i pojemność pojemnika na wodę. Najbardziej kompaktowe propozycje, takie jak Nespresso Essenza Mini, którego szerokość nie przekracza 10 cm, dobrze sprawdzą się w niewielkich kuchniach. Większe urządzenia, jednak nadal nie zajmujące dużej przestrzeni na blacie kuchennym, takie jak Nespresso Gran Lattissima (o szerokości nieco większej niż 20 cm i pojemniku mieszczącym 1,3 l wody), to idealne rozwiązania, kiedy w domu mieszka więcej miłośników kawy. Duża pojemność zbiornika umożliwia przygotowanie kilku wyśmienitych kaw bez konieczności uzupełniania wody w międzyczasie.

Różnorodność przygotowywanych kaw

Warto podkreślić atuty charakteryzujące ekspresy na kapsułki. Kawa gotowa jest w mgnieniu oka, a przygotowanie ulubionego napoju nie wymaga większego wysiłku. Co więcej, tego rodzaju urządzenia umożliwiają przyrządzenie nie tylko klasycznej małej czarnej, lecz także wyśmienitych kaw mlecznych z doskonałą pianką – wystarczy wybrać ekspres z wbudowanym spieniaczem mleka, np. Nespresso Atelier oraz najbardziej przypadające nam do gustu kapsułki. Kawa z nutą cytrusów, czekolady lub wanilii? To również żaden problem dla posiadaczy ekspresów kapsułkowych, a dzięki hermetycznemu zamknięciu idealnie zmielone ziarna kawy długo zachowują swoją świeżość i intensywny aromat.

Nowoczesny design

Ekspresy na kapsułki mogą pochwalić się zdecydowanie najciekawszym designem spośród wszystkich urządzeń do parzenia kawy. Tego rodzaju sprzęt jest odgrywa niemałą rolę podczas aranżacji pomieszczenia, w którym będziemy przyrządzać napoje, dlatego wygląd ekspresu powinien dobrze wpisywać się w charakter wnętrza. Nowoczesne urządzenia projektowane są z myślą o miłośnikach zróżnicowanych stylów: od minimalistycznego, przez nowoczesny, aż po retro, dzięki czemu każdy znajdzie propozycję idealną dla siebie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here