Jak usunąć konto Microsoft

Konto Microsoft to usługa ta umożliwia korzystanie z urządzeń i usług i firmy, pozwala zalogować się różnych usług na przykład do Skypa czy One Drive. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie dane, które są dostępne na danym koncie, mogą to być na przykład materiały, zdjęcia, dokumenty, są one dostępne na każdym urządzeniu, na którym zalogujemy się do konta Microsoft. Ostatnimi czasy mówi się dużo o tym, że usługa ta zbiera prywatne informacje na temat użytkownika i przechowuje je, co nie podoba się niektórym użytkownikom dlatego decydują się oni na całkowite usunięcie takiego konta. Jak usunąć konto Microsoft?

Jak usunąć konto Microsoft?

Jak usunąć konto MicrosoftJeśli naszym system operacyjnym jest Windows 10 to usunięcie konta właśnie tam należy zacząć. Do tego potrzebny będzie nam konto, tak zwane lokalne, które posłuży nam w celu zlikwidowania aktualnego konta Microsoft. Jeśli ostatecznie zdecydowaliśmy się na zamknięcie konta, trzeba mieć świadomość, że utracimy równocześnie dostęp do wszystkich powiązanych usług np. do konta Xbox czy konta pocztowego. Nie ma możliwości usunięcia tylko jednej z usług, np. konta Skype. Zamknięcie konta skutkuje usunięciem wszystkich usług. Usunięcie konta po 60 dniach będzie nieodwracalne dlatego, warto przed tym sprawdzić, czy zatroszczyliśmy się o wszystkie sprawy i je ostatecznie zamknęliśmy oraz czy na kontach nie zostały potrzebne dla nas materiały czy dane, które mogłyby bezpowrotnie przepaść. Zamknięcie konta odbywa się poprzez znalezienie zakładki ustawienia, a później z menu wybranie zakładki “konta”. Znajdując kolejne zakładki klikamy w opcję dotyczącą dodania użytkownika, który nie posiada konta Microsoft. Klikamy w to i tworzymy nowe konto, po czym ustanawiamy go kontem administratora, dzięki temu będziemy mieć więcej możliwości i pola manewru. Wylogowujemy się następnie ze starego konta Microsoft na nowe konto administratorskie. Potem usuwamy konto Microsoft.

Usunięcie konta na oficjalnej stronie Microsoft

Drugą możliwością jest usunięcie konta na oficjalnej stronie Microsoft poprzez wysłanie specjalnej wiadomości informującej o tym, że pragniemy całkowicie usunąć nasze konto. Usługa po zalogowaniu się na konto pokaże nam krok po kroku jak przeprowadzić skuteczną likwidację konta. Potwierdzamy tę chęć, po czym klikamy odpowiednie opcje. Jeszcze przez 60 dni będziemy mieć czas na to, by zrezygnować z likwidacji konta i odzyskać dane. Po tym czasie nasze konto zostanie bezpowrotnie zamknięte i nie będzie można już z niego korzystać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here