Jak wzmocnić włosy

Wiele kobiet z wypadaniem włosów cierpi w milczeniu, zmieniając fryzurę, aby ukryć przerzedzenie lub łyse placki. Im szybciej zaczniesz działać i szukać pomocy w walce z wypadaniem włosów, tym większe są szanse na skuteczne leczenie.

Utrata włosów

Jak wzmocnić włosyUtrata włosów nie jest tak rzadkim zjawiskiem, jak mogłoby się wydawać: aż 5% kobiet poniżej 30 roku życia i 60% osób starszych niż 70 lat jest dotkniętych tą chorobą.
Większość kobiet dotkniętych wypadaniem włosów, nie ma cofniętej linii włosów ani łysiny na skórze głowy, jak to często bywa u mężczyzn. Zamiast tego widoczne jest przerzedzenie korony. U mężczyzn i kobiet włosy są zminiaturyzowane ze względu na skrócony cykl wzrostu, w którym włosy pozostają na głowie przez krótszy okres. Te delikatne włosy, które przypominają włosy przedramienia, nie osiągają swojej zwykłej długości. Pierwszą oznaką utraty włosów, którą zauważa większość kobiet, jest często przerzedzenie ich części lub ich kucyk ma zmniejszoną objętość.

Jak leczy się wypadanie włosów u kobiet?

Minoxidil 5% to jedyny lek zatwierdzony przez FDA do leczenia łysienia typu kobiecego. Stosowanie pianki raz dziennie powoduje odrastanie włosów u 81% kobiet, które go wypróbowały. Opcje płynne o rozwiązaniach 2% i 5% są dostępne bez recepty. Minoksydyl działa poprzez przedłużanie fazy wzrostu włosów – zapewniając więcej czasu, aby włosy wyrosły do pełnej gęstości. Musisz być cierpliwa, ponieważ zauważalne rezultaty zwykle trwają od trzech do czterech miesięcy, a produkt musi być używany raz dziennie. Działa skuteczniej, jeśli zacznie się wcześnie. Lekarz dermatolog może również zlecić wykonanie poziomu ferrytyny (białka, które wskazuje ilość całkowitego zapasów żelaza w organizmie). Nowe badania sugerują, że poziom może być niski u kobiet z problemem wypadaniem włosów. Pomocna może być suplementacja żelaza.

W niektórych przypadkach zaburzenia hormonalne, takie jak nadmiar męskich hormonów zwanych androgenami, mogą być odpowiedzialne za utratę włosów u kobiet. Jedną z zasad, które wiążą się z hormonami, jest to, że wzór utraty włosów jest podobny do utraty włosów przez mężczyznę. Można to leczyć za pomocą np. doustnych środków antykoncepcyjnych.
Inną opcją leczenia jest przeszczepienie włosów, w którym małe mieszki włosowe pobrane z jednego obszaru skóry głowy są przeszczepiane do miejsc dotkniętych łysieniem. Może być bardzo efektywne i zapewnia trwałe rezultaty, które wyglądają naturalnie.

Jak wzmocnić włosy?

Jeśli nie dotyczą was poważne zmiany hormonalne, ani inne problemy zdrowotne, a wypadanie włosów kojarzycie np. z przewlekłym stresem, warto wówczas zastanowić się nad tym, jak wzmocnić włosy. W tym celu możesz wypróbować:

  • picie skrzypu polnego i pokrzywy;
  • wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy;
  • olejowanie włosów olejkiem arganowym lub kokosowym;
  • maseczki z jajka lub drożdży;
  • masowanie skóry głowy;

Niezależnie od posiadanego problemu i jego przyczyny, zawsze warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy, doborze odpowiedniego szamponu i odżywki oraz ograniczeniu używania produktów do stylizacji włosów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here