Jaki telewizor kupić

Do nie dawna odpowiedz na pytanie jaki telewizor kupić było bardziej zawiła i skomplikowana. W dzisiejszych czasach przy dominacji technologi LCD nie mamy praktycznie innego wyboru.

Jaki telewizor kupić?

Jaki telewizor kupićNie oszukujmy się, gdzieś w odmętach internetu dalej możemy znaleźć oferty sprzedaży telewizorów plazmowych a może i nawet gdzieś jeszcze ktoś chce sprzedać telewizor kineskopowy typu CRT. Ale pomijając te technologie w zasadzie mamy tylko opcję zakupu telewizora z matryca ciekło krystaliczną. Niezależnie od tego jak bardzo sprzedawcy starają się zachwalić swoje telewizory, na rynku nie istnieje żadna inna technologia. Plazma przegrała z LCD za sprawą wysokiej konsumpcji prądu, niskiego kontrastu i braku wyświetlania prawdziwek czerni. Technologia matryc LCD okazała się lepsza pod każdym możliwym względem a do tego była o wiele tańsza a i same telewizory bardziej smukłe i zdecydowanie lżejsze od plazmowych. Obecnie starając się odpowiedzieć na pytanie jaki telewizor kupić musimy raczej się skupić w obrębie telewizorów LCD i postarać się określić na jakich parametrach nam zależy. Na razie telewizory z indywidualnym podświetleniem pikseli są dość drogie ale nie poza zasięgiem przeciętnego kowalskiego.

Jeśli nam zależy na indywidualnym podświetleniu każdego piksela i nieosiągalnym dotychczas kontraście, warto zastanowić się nad zakupem telewizora typu OLED. Jest to nowa technologia która charakteryzuje się indywidualnym sterowaniem każdego piksela w matrycy, gdyż każdy piksel stanowi indywidualną diodę. Taka technologia przewyższa w każdej kwestii tradycyjne telewizory LCD ale wiąże się jak na razie z sporą ceną. Dobrą alternatywna tej technologii, atrakcyjną pod względem ceny jest kupno telewizora LCD z wielostrefowym podświetleniem typu LED. Taki telewizor będzie charakteryzował się znacząco lepszym kontrastem i odzwierciedleniem kolorów względem starszych generacji telewizorów LCD, których podświetlenie matrycy stanowiła przynajmniej jedna krawędź telewizora.

Kwestia rozdzielczości

Następnym pytaniem które należy sobie zadać, jest w jakiej rozdzielczości chcemy aby nasz telewizor pracował. Do wyboru w dzisiejszych czasach mamy w zasadzie telewizory 1080p. 4K oraz dość egzotyczne na naszym rynku telewizory 8K. Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie źródło sygnału będzie podłączone do naszego telewizora. Większość kanałów telewizyjnych jest nadawana w 720p i skalowana wyżej do 1080p. Sporo treści w internecie jest już nadawane w jakości 4K i nawet 60 klatkach. Pod tym względem skłaniam się do tego, że kupując w dzisiejszych czasach telewizor należy rozważyć już zakup telewizora 4K a jeśli korzystamy z internetu i będziemy oglądać jego treści na telewizorze, to już zdecydowanie jedynym sensownym wyjściem jest zakup telewizora 4K. Nieważne jaki telewizor ostatecznie wybierzemy, istotne jest by spełniał on nasze potrzeby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here