Obecnie chyba żaden z nas nie wyobraża sobie życia bez zdobyczy techniki takich jak telefon i internet, oraz wszechobecnych portali społecznościowych, zwłaszcza owianego sławą Facebook’a. Jak zagadać do dziewczyny na fb? O tym przeczytasz w tym artykule.

Związki w czasach Facebooka

jak zagadać do dziewczyny na fbLudzie wpatrzeni w swoje telefony, tablety, smartfony to codzienny widok, na każdym kroku widzimy osoby siedzące w kawiarni przeglądające portale społecznościowe, czy piszące coś na laptopach, osoby idące po chodniku i nie widzące poza telefonem nic przed sobą, zamykające się w sobie i na otaczający ich świat, osoby nie rozmawiające ze sobą, czy z napotkanymi osobami, osoby będące samotne nawet w tłumie innych ludzi. A związki ? Nawet to w dużej mierze zachodzi zdalnie, bo nie ma nic prostszego jak zagadać do dziewczyny na fb.

Jak żyli nasi rodzice?

A wyobrażacie sobie życie bez tego wszystkiego ? Otóż jeszcze 30 lat temu, było to wszystko nie do pomyślenia. Internet w domach spotykany był sporadycznie, a i tam gdzie był, jego prędkość nie była w stanie doścignąć jadącego roweru, wszystko przez połączenie modemowe podłączane do zwykłego telefonu. Tak, telefonu stacjonarnego, bo inny nie był spotykany. A jednak życie toczyło się dalej, każdego dnia dorośli wstawali rano do pracy, każdego dnia dzieci wychodziły rano do szkoły, każdego dnia spotykało się przyjaciół na podwórku, bez żadnego umawiania się smsem, czy telefonem, tak po prostu, każdy wiedział gdzie iść, o której się spotkać, i każdemu to odpowiadało.

A jak wyglądało życie codziennie ? Otóż wbrew pozorom wszyscy potrafili być szczęśliwi, życie towarzyskie kwitnęło w bardzo pozytywny sposób. Podróż komunikacją miejską wiązała się z przeróżnymi rozmowami z nieznajomymi, perony dworcowe wrzały od rozmów przypadkowo spotykających się ludzi, rodziny w blokach znały wszystkich sąsiadów, spotykali się regularnie na „kawkę i ploteczki”, ludzie byli bardziej otwarci na drugą osobę, bardziej komunikatywni, bez obaw przy poznawaniu nowych osób. Widzimy to nawet dzisiaj, gdy spotykamy osoby przynależące do tamtego pokolenia. Przykładowo zachorujemy i idziemy do przychodni lekarskiej, a tam w poczekalni gwarno od rozmów starszych osób, które tak naprawdę zupełnie się nie znają. Tak, to oni, to pokolenie które wtedy żyło bez wszechobecnie otaczającej nas technologii.

Związki w czasach naszych dziadków

Cofnijmy się jeszcze dalej. Do czasów wojennych, gdzie znikają już telefony stacjonarne, a nawet samochód jest rzadkością. Ponownie, wielu z nas nie jest sobie tego w stanie wyobrazić, a i tak życie toczyło się dalej, często pełne radości i szczęścia, Prawdziwego szczęścia otrzymanego nie przez dobrobyt materialny ale od drugiego człowieka. Tym drugim człowiekiem oczywiście najczęściej bywał ukochany czy ukochana, ktoś z kim przezwyciężało się trudy tamtejszego życia. A zdobycie takiej osoby ? Jak to się odbywało wtedy ? Jak zagadać do dziewczyny na fb i poznać ją teraz ?

Odnośnie pytania o dawne czasy pozwolę przytoczyć sobie słowa mojego dziadka w swoim pamiętniku: „Kiedy ją zobaczyłem od razu wiedziałem że ją kocham. Wymykałem się w nocy z folwarku przy każdej sposobności, jadąc do jej wsi na rowerze 20 kilometrów”. Już po tym zdaniu widać, że mimo brak technologii, ograniczenia były niewielkie, wystarczyły chęci, spryt, inwencja twórcza oraz…. szalona miłość.

Jak zagadać do dziewczyny na fb?

jak zagadać do dziewczyny na fbObecnie jest to w większości przypadków znacznie uproszczone. Ile związków zaczyna się poprzez rejestrację na portalu randkowym ? Ile wirtualnych znajomości rozpoczyna się poprzez rozmowę z dziewczyną czy chłopakiem na fb ? Tak, jest to znacznie prostsze, ale czy rzeczywiście właściwe ? Powstaje wiele miłości, zauroczeń, chwilowych i dłuższych namiętności. Jednak czy rzeczywiście właściwie poznajemy drugą osobę, to kwestia sporna. W końcu częściowa ucieczka od nie wirtualnych spotkań i rozmów nie może być dokładną drogą do zupełnego poznania się. „Pisząc przez internet” nie widzimy przecież reakcji , nie widzimy emocji rozmówcy, nie wiemy czy to co jest napisane jest prawdziwe, zgodne z tym co drugi rozmówca odczuwa w danym momencie, nie widzimy jak się zachowuje a tym samym nie jesteśmy w stanie stuprocentowo takiej osoby poznać. Osobiście uważam że to klucz do wielu nieudanych obecnie związków i małżeństw, czyli brak prawdziwej rozmowy, twarzą w twarz, szczerej, prawdziwej dającej poczucie bliskości.

Reasumując, obecnie brniemy dalej w rozwój technologiczny, udogodnienia, aby nasze życie było łatwiejsze, a internet, czy portale społecznościowe to dopiero początek wielu rewolucji. Ale warto pamiętać o tym, że technika to nie wszystko, a szczęście, uczucie, miłość, przyjaźń, ogółem kontakt z drugim człowiekiem powinien stać zawsze na pierwszym miejscu, gdyż chcąc nie chcąc, człowiek nie jest istotą stworzoną po to aby czuć się samotnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here