Nawet jeżeli używamy naszego komputera wyłącznie do przeglądania stron internetowych, pisania czy spędzania czasu w mediach społecznościowych, stosowanie programu antywirusowego jest dobrym pomysłem. Zawsze warto pomyśleć o ochronie sprzętu, aby nasze wrażliwe dane lub hasła nie trafiły nigdy w niepowołane ręce.

Jaki antywirus?

Jaki antywirusChoć w rzeczywistości jest dość mało prawdopodobne, że zostaniemy zaatakowani przez prawdziwego wirusa komputerowego, nigdy nie możemy być pewni tego, co się wydarzy. Wystarczy jeden fałszywy krok w Internecie i możemy ściągnąć na siebie poważne konsekwencje. W dzisiejszych czasach złośliwe oprogramowanie jest bardzo powszechne na stronach z, na przykład, darmowymi programami do pobrania. Niestety, nie ma łatwego sposobu na powstrzymanie rozprzestrzeniającego się wirusa. Trojany typu ransomware są bardzo powszechne i pozwalają hakerom na włamywanie się do dowolnego komputera w niecnych celach. Jednakże nowoczesne narzędzia antywirusowe potrafią zatrzymać trojany, rootkity, spyware, adware i wiele innych niebezpiecznych wirusów, o których przeciętny użytkownik wie bardzo niewiele, a często, tak naprawdę, nie wie o nich nic. Jaki antywirus będzie zatem najlepszy do użytku domowego?

Antywirus do użytku domowego

Wybierać możemy spośród wielu obecnych na rynku programów. Przykładem może tutaj być Norton, który jest dyskretny i zapewnia 100% ochrony urządzenia przed wirusami. Jeśli jednak okaże się nieskuteczny, możemy liczyć na zwrot pieniędzy. Uzyskujemy tutaj ochronę przeglądarki, a także menedżera haseł, narzędzia Scam Insight, a dodatkowo narzędzia zwiększające wydajność, aby przyspieszyć działanie naszego komputera.
Innym programem, którego instalację możemy rozważyć jest ESET, charakteryzujący się bardzo prostym i intuicyjnym interfejsem, który mimo to dysponuje naprawdę imponującym i szczegółowym zestawem narzędzi, które chronią komputer. Dzięki wielu funkcjom oferuje on doskonały stosunek jakości do ceny. Jest przykładem narzędzia kompletnego, lecz łatwego do opanowania. Czuwa nad stanem bezpieczeństwa systemu w naszym komputerze. Udostępnia nam także skaner mediów społecznościowych, narzędzia antykradzieżowe, narzędzie do ochrony sieci domowej, ochronę bankowości i płatności oraz wiele innych.

Są to zaledwie dwa przykłady programów, dzięki którym możemy poczuć, że nasz komputer jest zupełnie bezpieczny, ale wybierać możemy ze znacznie większej liczby programów antywirusowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here