Jak zmienić IP?

W Internecie Twój adres IP jest podobny do twojego adresu mailowego w rzeczywistości. Jednoznacznie identyfikuje, gdzie jesteś, aby można było wysłać do ciebie informacje. Jednak w przeciwieństwie do adresu e-mailowego adres IP użytkownika może ulec zmianie w pewnych sytuacjach. Jeśli chcesz zmienić swój adres IP, postępuj zgodnie z instrukcjami.

Podstawy

Zanim przeczytasz którąś z poniższych informacji, musisz mieć świadomość pewnych podstaw sieci. Znać różnicę między statycznym adresem IP a dynamicznym adresem IP. Zobacz każde łącze, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat każdego z tych haseł.
W Internecie, od dostawcy Internetu (ISP) zależy, czy przydzielisz i podasz adres sieciowy widziany przez Internet. W sieci lokalnej (LAN) lub sieci rozległej (WAN) router domowy lub firmowy przypisuje adresy IP. Jeśli planujesz używać statycznego adresu IP, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób obsługiwane są zakresy adresów IP i znać maskę sieci. Zobacz każde z tych linków, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Jak zmienić IP?

Użytkownicy modemu

Jak zmienić IP?Podczas łączenia się z Internetem za pośrednictwem modemu telefonicznego twój ISP przydzieli Twojemu komputerowi inny adres IP przy każdym połączeniu. Jeśli chcesz zmienić swój adres IP, spróbuj odłączyć i ponownie połączyć. Jeśli masz przypisany ten sam adres, odłącz go na kilka minut, a następnie połącz ponownie.

Użytkownicy Internetu szerokopasmowego

Dostawcy usług szerokopasmowych przydzielą komputerowi lub sieci domowej statyczny adres IP. Jeśli masz połączenie z siecią szerokopasmową i musisz zmienić adres IP, spróbuj wykonać poniższe kroki.

Odłącz zasilanie modemu szerokopasmowego

Uzyskanie nowego adresu IP może być tak proste, jak odłączenie zasilania modemu szerokopasmowego. Odłącz zasilanie od modemu i pozostaw je odłączone na kilka minut. Jeśli masz router sieciowy podłączony do modemu, sugerujemy również odłączenie zasilania routera.

Jeśli odłączenie zasilania modemu i routera nie działa, może nadal być zapisane w konfiguracji routera

Spróbuj zwolnić i odnowić internetowy adres IP routera. Czynności, które należy wykonać, mogą się różnić w zależności od routera. Często jednak odbywa się to poprzez Status lub konfigurację w konfiguracji routera.

Jeśli powyższe dwie sugestie nie działają, odłącz zasilanie modemu i routera (jeśli dotyczy) i pozostaw je rozłączone na noc lub tak długo, jak to możliwe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here