Jak leczyć grypę?

Chyba każdy z nas był w swoim życiu chory na grypę. Mamy jesień, więc właściwie najgorszą porę roku, kiedy można najszybciej się przeziębić. Jest zimno, więc ubieramy się w grube rzeczy, zimowe kurtki i płaszcze i nawet najmniejsze przegrzanie może spowodować przeziębienie organizmu i tym samym chorobę. O tym, jak leczyć grypę, możemy dowiedzieć się z reklam, czasopism i poradników, czy internetu, ale też samemu spróbować wyjść z tej paskudnej choroby.

Jak leczyć grypę?

Metod jest bardzo dużo, najważniejsze, to aby doleczyć ją do końca, bo powikłania po niedoleczonej grypie mogą być bardzo groźne, z czego też nie zdajemy sobie sprawy i kiedy czujemy się lepiej twierdzimy, że jesteśmy już zdrowi i możemy wyjść na dwór, a to najgorszy błąd, jaki możemy zrobić. Bo przecież organizm jest jeszcze bardzo osłabiony, więc przede wszystkim – leżeć w domu do momentu, aż będziemy czuć się dobrze i co najważniejsze, nie będziemy mieć gorączki. A co z lekami?

Brać antybiotyk, czy zakupić leki bez recepty w aptece?

Brać antybiotyk, czy zakupić leki bez recepty w aptece?To zależy, jak się czujemy, jakie dolegliwości nam towarzyszą, ale ogólnie zalecana jest wizyta u lekarza, bo może okazać się, że mamy na przykład zapalenie oskrzeli, bądź anginę. Wracając jednak do leczenia grypy, jeśli nie chcemy odwiedzać lekarza i zadecydujemy, że sami będziemy się leczyć, to powinniśmy mieć jakieś leki na grypę – w postaci saszetek do picia, albo tabletek. W aptece jest ich kilkanaście – między innymi: forte, max, gorączka. Najlepiej mieć takie, które zabijają gorączkę, oraz zmniejszają katar, kaszel i ból gardła. Dobre na ból gardła jest płukanie go wodą z kilkoma kroplami wody utlenionej. zacznijmy pić głównie wieczorem dużo soków ze świeżo wyciskanych owoców, między innymi pomarańczy, które zawierają bardzo dużo witaminy C. Poza tym, do jedzenia dodawajmy pokrojony czosnek, który zabija nasze wirusy.

Jak herbata, to tylko z cytryną i imbirem, który jest dobry na zbicie gorączki, a wieczorem lipowa, ponieważ po wypiciu jej zaczynamy się pocić i dzięki temu przez pot wyzbywamy się bakterii, należy więc kilka razy przebrać koszulę. A jak czujemy się na tyle źle, że idziemy do lekarza i ten przepisuje nam antybiotyk, musimy go brać tyle dni, ile przepisze nam lekarz, po jednym dniu na pewno nie wyzdrowiejemy i nie poczujemy się lepiej po jednej tabletce. Do antybiotyku poprośmy o przepisanie probiotyku, który osłoni nam żołądek przed antybiotykiem. Pamiętajmy, że najważniejsze, to leżeć, odpoczywać i nie wychodzić z domu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here