dom

Sporo osób planując przyszłość marzy o własnym domu. Takie wizje spotęgowały się w czasie epidemii, kiedy każdy chciał posiadać nawet najmniejszy ogródek,  gdzie mógłby odpocząć od ciągłej izolacji w czterech ścianach. Dzisiaj, sprawdzimy w jaki sposób wybudować lub kupić dom w cenie mieszkania. Jesteście ciekawi? 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/dom-w-cenie-mieszkania-czy-to-mozliwe/ 

Czy to możliwe? 

Sporo osób uważa, że budowa domu to bardzo kosztowna inwestycja, a co więcej wymaga ogromnej ilości czasu i poświęcenia. Dlatego takie osoby porzucają marzenia o wspaniałym domku i kawałku ogródka. Istnieje jednak możliwość wybudowania domu w cenie mieszkania. Tak! Jest to możliwe. 

O jakich cenach mowa? 

Istnieje przekonanie, że do musi być drogi, a z pewnością droższy od mieszkania. Okazuje się jednak, że nie jest to prawda. Oczywiście należy zadać sobie pytanie, Jakie jest to mieszkanie, a także W jakim mieście się znajduje. Analizując ceny domów i mieszkań, bardzo często zastanawiamy się, czy powinniśmy dodać do nich cenę działki budowlanej. Działka będzie o wiele tańsze w obszarach podmiejskich, niż w miastach. Oczywiście ekskluzywność osiedla również ma znaczenie. W każdym razie powinniśmy do ceny domu dodać przynajmniej kilkadziesiąt, a nawet kilkuset złotych. Chociaż dodając nawet kupno działki, możemy nabyć dom w cenie mieszkania. Na cenę domu wpływa również jego kształt, ale też materiały budowlane, które zostały użyte do budowy.

Dom w cenie mieszkania – czyli co i jak?

Przepisy budowlane umożliwiają postawienie budynku o powierzchni nie przekraczającej 35 m2 bez pozwolenia na budowę. Jest to inicjatywa naprzeciw potrzebom inwestorów, którzy chcieli postawić jakiś budynek gospodarczy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żebyśmy w takim domku zamieszkali. Powierzchnia ta jest typowa dla małych, dwupokojowych mieszkań. 

W dzisiejszych czasach, bez  najmniejszego problemu odnajdziemy ergonomiczne i funkcjonalne wystroje wnętrz, które pozwolą maksymalnie i w pełni estetycznie wykorzystać mały metraż. Dodatkowo, w tak małym domu możemy wykorzystać wszelkie ekologiczne i energooszczędne rozwiązania. Zainwestowane pieniądze będziemy mogli włożyć w zastosowanie energooszczędnych technologii, pozawalących nam zaoszczędzić na rachunkach dosyć pokaźne sumy.

Zobacz też: http://www.kafejerzy.pl/czekaja-nas-zawody-przyszlosci/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here