pierwszy samochód
fot. Pixabay.com

Jeśli szykujesz się do zakupu swojego pierwszego samochodu i stresujesz się tym faktem, nie musisz już tego robić. Przygotowaliśmy krótki poradnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces zakupu samochodu. Chcesz wiedzieć, co powinieneś sprawdzić, zanim zdecydujesz się na kupno? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/kupno-pierwszego-samochodu-na-co-zwrocic-uwage/

O czym musisz wiedzieć, planując zakup pierwszego auta?

Jeśli jeszcze nie miałeś swojego samochodu, czeka Cię kilka istotnych wyzwań, z którymi musisz sobie poradzić oraz spraw, które należy załatwić, zanim na dobre staniesz się jego właścicielem. Przede wszystkim musisz liczyć się z kosztami. Nie mamy na myśli tutaj tylko kosztów związanych z zakupem pojazdu. Pierwszym krokiem, jaki będziesz musiał wykonać po jego zakupie, będzie ubezpieczenie samochodu. Jego koszty nie będą niskie. Jeśli do tej pory nie byłeś właścicielem ani współwłaścicielem samochodu, koszty ubezpieczenia mogą pociągnąć Cię mocno po kieszeni. Dopiero po roku, jeśli unikniesz wypadków i kolizji, masz szansę na procentowe obniżenie składki ubezpieczeniowej. Wraz z upływem czasu będzie ona coraz niższa. Pod warunkiem oczywiście, że nadal będziesz wzorowym kierowcą.

Jeśli inwestujesz w swój pierwszy samochód, a jesteś jeszcze niedoświadczonym kierowcą, zadbaj o to, aby kupić bezpieczne auto. Małe samochody z najwyższą oceną organizacji Euro NCAP będą dla Ciebie idealnym wyborem. Szukaj wśród tych, które osiągnęły najwyższe wyniki. Poza tym zakup nowego samochodu to zawsze większa gwarancja bezpieczeństwa, niż samochód z rynku wtórnego.

Wybieramy pierwsze auto – parametry

Gdy decydujesz się na zakup pierwszego samochodu, polecamy Ci na początek samochód tankowany benzyną. Jeśli nie jesteś doświadczonym kierowcą, procesu oszczędzania i lepszego zużywania paliwa, łatwiej nauczyć się właśnie na samochodach benzynowych. Zrezygnuj również z samochodu, który posiada opcję start-stop. Na początku Twojej przygody z jazdą, będzie Cię ona tylko drażnić. Z czasem przyzwyczaisz się i nauczysz tego, jak oszczędzać paliwo podczas jazdy.

Aby Twój samochód dobrze Ci służył i abyś mógł się na nim dużo nauczyć, zadbaj o to, aby miał lekkie sterowanie, dobrą widoczność, sprawnie działający silnik i hamulce. Przyda się również opcja łatwej zmiany biegów i innych elementów sterujących. A wszystko po to, aby jak najszybciej przyzwyczaić się do jazdy samochodem i doskonalić swoje umiejętności jako kierowcy.

Zobacz też: http://kafejerzy.pl/kupujemy-samochod-powinnismy-sprawdzic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here