Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym - naturalne, bezpieczne i skuteczne leczenie!

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to zdecydowanie jeden z najlepiej przebadanych i udokumentowanych sposobów leczenia w całej medycynie estetycznej. Specjaliści i naukowcy różnych dziedzin udowodnili jej skuteczność nie tylko w zakresie odmładzania twarzy, lecz także przeciwdziałania łysieniu czy leczenia wybranych urazów ortopedycznych. Eksperci medycyny nadal jednak prowadzą prace i badania nad dalszymi możliwościami korzystnego wykorzystania niezwykłej mocy osocza bogatopłytkowego. My postanowiliśmy jednak skupić się na tym, co dziś może nam zaoferować składnik naszej krwi. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie przedstawiamy najważniejsze informacje na temat terapii osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe – dlaczego cieszy się takim uznaniem?

Osocze bogatopłytkowe nazywamy stężoną zawiesiną autologicznych płytek krwi, które znajdują się w stosunkowo małej objętości samego osocza. Osocze stanowi bogate źródło komórek i czynników wzrostu, które pozwalają na stymulację innych komórek do podziału i pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Komórki te wykorzystywane są podczas zabiegów do odnowy biologicznej tkanek, która zapewnia wyraźną poprawę wyglądu twarzy (ujędrnienie skóry, spłycenie zmarszczek, poprawa kolorytu cery), skuteczną walkę z nadmiernym wypadaniem włosów i łysieniem, a także leczenie wybranych urazów ortopedycznych. W wyniku zabiegu ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym powstają też nowe naczynia krwionośne, które pozwalają na lepsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry.

Naturalność – największa zaleta mezoterapii osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym to jeden z niewielu tak naturalnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W związku z tym, że materiał do zabiegu jest pobierany bezpośrednio z naszego organizmu, ryzyko alergii czy wszelkich nieprzewidzianych reakcji ze strony układu immunologicznego jest ograniczone do absolutnego minimum. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie potwierdzają, że zabieg osoczem bogatopłytkowym to najbezpieczniejsza dla pacjenta terapia, która przynosi doskonałe efekty walce ze starzeniem, wypadaniem włosów czy urazami ortopedycznymi. Zabieg sprawdzi się również u osób zmagających się na co dzień z wrażliwą i alergiczną skórą twarzy – dzięki temu, że regeneracja komórek skóry zachodzi w wyniku działania własnych czynników wzrostu i substancji przeciwzapalnych, nie musimy obawiać się alergii czy podrażnień.

Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym – jakich efektów się spodziewać?

Zabieg ostrzykiwania twarzy osoczem bogatopłytkowym przynosi widoczny efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry, która wygląda na młodszą, bardziej promienną i wypoczętą. Pacjentki Bieńkowscy Clinic potwierdzają, że pierwsze efekty zabiegu wykonanego na twarzy pojawiają się już kilkanaście dni po skończonej procedurze zabiegowej i przybierają postać zwiększonej witalności skóry. Z twarzy znika zmęczenie, zaś stopniowo pojawia się efekt odmłodzenia.

Decydując się na mezoterapię na obszarze skóry głowy, możemy spodziewać się przede wszystkim zahamowania procesu wypadania włosów i pobudzenia cebulek do produkcji nowych kosmyków. Nowe włosy odrastają nie tylko szybciej, lecz także są dużo mocniejsze i mniej skłonne do wypadania.

Zdecydowanie nowym kierunkiem w medycynie estetycznej jest tzw. ortopedia regeneracyjna, która ma na celu pobudzenie uszkodzonych tkanek do naturalnej odbudowy. Dzięki wyjątkowym właściwościom osocza coraz częściej możliwe staje się małoinwazyjne leczenie urazów, np. kolana, bez użycia typowych narzędzi ortopedycznych. Kiedyś była to metoda dostępna wyłącznie dla sportowców, dziś natomiast może z niej korzystać każdy, kto zmaga się z wybranymi urazami mięśni, ścięgien czy stawów.

Więcej informacji na temat mezoterapii osoczem bogatopłytkowym znajdziesz na stronie:

https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe-czynniki-wzrostu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here