Monety - dobra inwestycja w niepewnych czasach

W zmieniających się warunkach ekonomicznych, kiedy na gospodarkę jednego niewielkiego kraju wpływać może sytuacja kraju odległego, inwestowanie wiąże się ze sporym ryzykiem, a oszczędności w wyniku politycznych perturbacji mogą zniknąć z konta w mgnieniu oka. To dlatego inwestorzy nerwowo rozglądają się za możliwościami bezpiecznego ulokowania pieniędzy i często wybierają monety oraz sztabki, zarówno złote, jak i srebrne.

Ponadczasowe kruszce
Złoto i srebro od wieków uważane są za szlachetne kruszce, które mogą po czasie powiększyć kapitał. Chociaż w wyniku produkcji pieniędzy i wprowadzenia innych środków płatności straciły na znaczeniu jako środek wymiany, to jednak nigdy nie wyszły z mody. Ba! Zyskały na znaczeniu 10 lat temu, kiedy świat ogarnął kryzys ekonomiczny, którego skutki odczuwamy do dzisiaj. Obecnie, kiedy emocje opadły, a chętni nie ustawiają się już w kolejkach, by kupić jakąś monetę, jest to najlepszy czas na inwestowanie w monety ze złota i srebra, lub w sztabki.
W co inwestować?
Monety bulionowe, numizmaty czy monety kolekcjonerskie są dzisiaj inwestycją uważaną za bezpieczną. Nie trzeba posiadać szerokiej wiedzy ekonomicznej, aby zakupić monetę, która z czasem nabierze wartości. Osoby, które nie są zainteresowane zbieraniem zabytkowych monet, mogą skupić się na monetach kolekcjonerskich oferowanych w specjalistycznych sklepach takich jak https://www.metalmarket.eu/ . Są one bite przez mennice, zabezpieczone i opatrzone certyfikatami, dlatego szanse na zakup podróbki są minimalne, a na to, że wartość monety urośnie w ciągu kilku lat, spore.

www.elsinterakcja.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here