Wszystko, co warto wiedzieć o liposukcji

Wbrew pozorom marzenie o idealnej sylwetce nie zawsze łatwo zrealizować. Często trzeba uzbroić się w cierpliwość i restrykcyjnie przestrzegać diety oraz uprawiać sport. Niestety nawet to nie za każdym razem sprawia, że ciało nabiera pożądanych kształtów – wiele zależy od genów albo od miejsca, w którym odkłada się tłuszcz. Z tego powodu część osób decyduje się na wykonanie różnych zabiegów mających na celu pozbycie się niechcianej tkanki. Jednym z nich jest odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja.

Dla kogo będzie dobry zabieg liposukcji?

Mimo że odsysanie tłuszczu jest bezpiecznym zabiegiem, jeśli wykonuje się go zaufanej klinice, nie dla każdego będzie odpowiednim wyborem. Nie kwalifikują się do niego przede wszystkim osoby, które zmagają się z otyłością lub mają duże wahania wagi. Warto pamiętać o tym, że nie jest to zabieg odchudzający, tylko modelujący i pozbycie się za jednym razem zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej może skutkować bardzo przykrymi konsekwencjami, na przykład wstrząsem.

Przed zapisaniem się na pierwszy zabieg lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad, a także zlecić wykonanie kilku podstawowych badań. Dzięki temu ryzyko wystąpienia jakichkolwiek komplikacji jest zdecydowanie mniejsze. Dobrze jest o tym pamiętać i unikać gabinetów, w których lekarz nie przeprowadza tego typu rozmowy.

Największe zalety liposukcji

Mimo że zabieg odsysania tłuszczu jest zaliczany do inwazyjnych, wciąż decyduje się na niego mnóstwo osób. Dzieje się tak, ponieważ liposukcja jest niezwykle skuteczna – gwarantuje szybkie efekty, które będą utrzymywały się przez bardzo długi czas, ponieważ raz usunięta tkanka tłuszczowa zazwyczaj nie gromadzi się z powrotem w tym samym miejscu. Co więcej, zabieg można przeprowadzić na różnych partiach ciała. Popularne jest zarówno odsysanie tłuszczu z brzucha, jak i liposukcja podbródka, dzięki czemu można modelować sylwetkę w dowolny sposób. Warto jednak pamiętać, że liposukcja podbródka czy innych mniejszych partii ciała przebiega nieco inaczej niż na przykład odsysanie tłuszczu z brzucha, ponieważ skóra w tym miejscu jest delikatniejsza.

Jak wygląda czas po zabiegu?

Przed zdecydowaniem się na liposukcję, trzeba zdać sobie sprawę z faktu, że odczuwanie bólu jest bardzo indywidualną kwestią każdego człowieka. Z tego powodu nie warto czytać różnych opinii na forach, żeby dowiedzieć się, czy zabieg będzie bolesny. Najlepiej zapytać o zdanie lekarza, który w zależności od wybranej metody odsysania tłuszczu udzieli pacjentowi wszelkich potrzebnych informacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here