Zegarek na prezent?

Wokół kupowania zegarków na prezent pojawia się bardzo wiele różnych mitów. Przesądy najczęściej związane są z tak zwanym odliczaniem czasu, czyli życzeniem obdarowanemu śmierci. Jednak to tylko przesądy i wiele osób decyduje się mimo wszystko na sprezentowanie zegarka. Nic dziwnego – to jeden z najlepszych i najbardziej uniwersalnych pomysłów.

Dla kogo zegarek na prezent?

Zegarek jako prezent ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardzo praktyczny i bardzo, bardzo uniwersalny. Dlatego można dać go komuś bliskiemu: partnerowi, przyjacielowi czy synowi. Można także pomyśleć o tym, by obdarować nim dziadka, seniora rodu czy kogoś z dalszej rodziny. Większość męskich zegarków jest bardzo uniwersalna i wystarczy przyjrzeć się stylowi ubierania się konkretnej osoby, żeby wybrać model idealny. Dla osób młodszych na pewno będzie odpowiedni Casio (G-Shock, Edifice, Retro) jednak dla osoby starszej lepiej wybrać zegarek bardziej klasyczny.

Świetnym rozwiązaniem jest także zakup zegarka dla osoby niespokrewnionej, z którą łączą nas biznesowe relacje. To bardzo częsty wybór pracowników dla pracodawcy. Zegarki kupuje się również osobom odchodzącym na emeryturę, jako dowód uznania.

Na jaką okazję?

Zegarek to jeden z najbardziej wyjątkowych prezentów. W żadnym razie nie jest oklepany, wręcz przeciwnie. Stanowi wyraz zainteresowania obdarowanym, docenienia go, zwłaszcza jeśli jest dobrze dobrany do jego upodobań i osobowości.

Zegarki jako prezent pasują niemalże na wszystkie okazje. Urodziny, jubileusze – to oczywiste momenty, jednak okazuje się, że o wiele częściej pojawiają się w czasie innych okazji. Zegarek to świetny prezent, żeby docenić czyjeś wyjątkowe osiągnięcie. Jest prezentem często wręczanym dziecku przez dumnych rodziców po zakończeniu (lub rozpoczęciu) studiów. To wspaniała pamiątka dla osób odchodzących na emeryturę, najlepszy sposób, by wyrazić uznanie osobie, która napisała doktorat, założyła firmę, świętuje jakiś ważny jubileusz. Zegarek jest naprawdę najlepszym prezentem, jaki możesz sobie wyobrazić.

Zegarek pasujący do właściciela?

Aby zegarek był naprawdę trafionym prezentem, powinien idealnie pasować do swojego właściciela. Nie jest to wcale takie trudne, na rynku jest olbrzymi wybór zegarków na każdej półce cenowej i w każdym stylu, więc z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego.

Styl zegarka powinien być podyktowany sposobem ubierania się obdarowanego, a także jego stylem życia. Jak dobrać zegarek do nowego właściciela?

Osoba lubiąca styl klasyczny lub pracująca na stanowisku wymagającym zachowania jakiegoś dress code’u ucieszy się z ponadczasowego zegarka z piękną, zdobioną tarczą i skórzanym paskiem. Mężczyźni preferujący styl casual będą zadowoleni ze standardowych zegarków na srebrnej bransolecie. Dla miłośników wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, zapalonych pływaków czy joggerów świetnie sprawdzi się zegarek sportowy. A osoby, które ciągle szukają wrażeń, uwielbiają piesze wędrówki czy wspinaczki, będą zadowolone z zegarków Casio G-Shock, które działają idealnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Dodatkowe funkcje

Zadbaj również o to, by zegarek był przydatny dla nowego właściciela. Nowoczesne modele mają bardzo wiele dodatkowych opcji, które podnoszą jego funkcjonalność i zmieniają zegarek w wielowymiarowe narzędzie.

Dla przykładu: Casio G-Shock zawiera dodatkowy stoper, timer, barometr czy wysokościomierz, a także możliwość przeliczania okrążeń. Zadbaj o to, żeby dodatkowe funkcje w zegarku były przydatne dla obdarowanego, wpisywały się w jego zainteresowania czy tryb życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here