Jak dobrze umyć okna?

Nie ulega wątpliwości, że okna są wizytówką każdego domu. Zwykle wyobrażamy sobie kto za nimi mieszka, jak ma urządzone wnętrze, właśnie na podstawie tego jak wyglądają jego okna. Z tego też powodu każda przyzwoita gospodyni dba o to, aby wyglądały one jak najlepiej. Powinny być czyste i lśniące. Jednak żeby tak było, trzeba je umyć bardzo porządnie. Jak się do tego zabrać? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią ci pracę.
Zaczynamy od ram. Powinniśmy przygotować sobie miskę z ciepłą wodą i dodatkiem płynu do mycia naczyń lub zamiast silnego detergentu dodać trochę octu. Następnie zmywamy powłokę brudu z ram a jeśli zauważymy, że nasze szyby są bardzo brudne to również warto je przetrzeć, z tej pierwszej warstwy.
Jest to szczególnie ważne, gdy mieszkamy w mieście przy ruchliwej ulicy, czy w innym miejscu, gdzie bardzo się kurzy. Zaczynamy mycie okien od strony mieszkania, ponieważ zwykle są czyściejsze niż od strony zewnętrznej. W przypadku silniejszych zabrudzeń ram, warto użyć do czyszczenia mleczka, wtedy łatwiej się pozbędziemy wszelkim plam, czy mocno utrwalonego brudu.
Kiedy nasze ramy są już czyste przygotowujemy sobie płyn do szyb. Możemy użyć środka chemicznego, zakupionego w sklepie lub sami sobie przygotować wodę z octem (1:1). Takim roztworem spryskujemy szyby, po czym zbieramy ściągaczką lub wycieramy czarno-białymi gazetami. Możemy też użyć ręczników papierowych lub pończoch czy rajstop nylonowych. Te ostatnie sprawią, że nie będzie brzydkich smug a szyby będą idealnie czyste i błyszczące.
Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami okien, które stanowią dla nas duże wyzwanie, np. ze względu na to, że znajdują się na wysokim piętrze lub z jakiegoś powodu trudno je umyć, możemy zlecić to zajęcie specjalistom. Jest sporo firm, które się tym zajmują i zrobią to bardzo sprawnie i szybko. Jeśli nie wiemy ile kosztuje mycie okien warto zrobić takie rozeznanie w ofercie dostępnej na rynku. Z pewnością będzie to opłacalne i da nam chwilę wytchnienia. Będziemy mogli w tym czasie zająć się czymś innym a efekt z pewnością nas zadowoli.

www.czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLasy i doliny
Następny artykułZa ile sukienka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here