Jak nauczyć się rysować

Talent jest ogromnym skarbem – nie da się tego ukryć. Część z nas zapomina jednak, że sam talent nie gwarantuje nam sukcesu. Kiedy oglądamy mistrzów w swoim fachu, ekspertów, ludzi, którzy stali się sławni przez coś, w czym byli najlepsi, myślimy, że o ich sukcesie zadecydował talent, jaki posiadają. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo mylne przekonanie i najgorsze z przekonań, jakie możemy posiadać.Warto, żebyśmy uświadomili sobie, że talent wcale nie jest niezbędnym elementem do tego, by być w czymś ekspertem, mistrzem, czy po prostu żeby być w czymś dobrym. Mówi się, że talent to 1% sukcesu, a pozostałe 99%, to najzwyczajniej w świecie ciężka praca. Trudno się z tym nie zgodzić, prawda?

Praktyka czyni mistrza

Jak nauczyć się rysowaćNikt nie rodzi się mistrzem w danej dziedzinie. Każdy z nas, czy to posiadający talent, czy nieposiadający talentu, musi poświęcić na naukę tego, w czym chce być dobry, mnóstwo godzin. Szacuje się, że żeby być najlepszym w danej dziedzinie musimy poświecić około dziesięć tysięcy godzin. Dziesięć tysięcy to ogromna ilość czasu i to ona jest jedynym problemem, który staje na drodze tym, którzy „chcieliby, ale nie mają talentu”. Zamieńmy „chciałbym, ale” na „zrobię to mimo wszystko”. Takie przekonanie i przede wszystkim wiara w swoje własne możliwości, pomoże nam osiągnąć to, co wydawało nam się odległe i dla nas niedostępne. Pamiętajmy, że to nie talent decyduje o tym, jacy jesteśmy, ale nasza ciężka praca.

Jednym z pytań, które jest zadawane najczęściej jest pytanie: jak nauczyć się rysować?

Przede wszystkim, tak jak wyżej, należy uwierzyć w swoje możliwości i zarezerwować sobie czas, który jesteśmy gotowi poświęcić na naukę umiejętności. Pamiętajmy, że warto poświecić na coś mniej czasu, ale robić to częściej niż poświecić dużo czasu, ale robić to rzadko.

Jak nauczyć się rysować? Przede wszystkim możemy skorzystać z wiedzy osób, które się na tym znają i które (nie zapominajmy o tym) same kiedyś były na naszym miejscu. Sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju poradniki, wideoporadniki, książki i inne pomoce naukowe, takie jak kursy, czy prywatne lekcje. Pamiętajmy jednak, że najważniejsza jest praktyka. Musimy więc rysować, rysować i rysować. Nie da się bowiem nauczyć się czegoś, czego nigdy nie próbowaliśmy robić. Taka nauka byłaby czysto teoretyczna, czyli w przypadku rysowania – zupełnie nic nie warta. Naszym celem jest więc ogrom praktyki i branie przykładu z osób, które się na tym znają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here