Jak prasować koszule

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to jak wygląda, jak się ubiera. Coraz więcej z nas decyduje się na zapisanie się na siłownie. Niektórym to nie wystarcza i decydują się na podjęcie również jakiejś diety. Dlaczego to robimy? Dlaczego tak bardzo zależy nam na naszym wyglądzie? Dlaczego tak bardzo zależy nam na młodym wyglądzie? Skąd w nas ta silna chęć wyglądania jak starożytna grecka rzeźba? Dlaczego tak zapalczywie poszukujemy recept na wieczną młodość?

Jak prasować koszuleOdpowiedź nasuwa się sama. Jest takie staropolskie przysłowie: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Czyż nie jest ono kwintesencją przesadnej dbałości o wygląd, o wysportowane ciało, o młodo wyglądającą twarz? Otóż wielu z nas ćwiczących regularnie na siłowni mówi, że ćwiczymy wyłącznie dla zdrowia, bo przecież jak mówi inne powiedzenie: „sport to zdrowie”, czyż nie? To dlaczego ćwiczymy mięśnie brzucha? Czy są nam one w codziennym życiu do czegoś potrzebne? Nie. Ćwiczymy je wyłącznie ze względów czysto estetycznych. Chcemy, aby nasze ciało na plaży wyglądało jak ze wspomnianej greckiej rzeźby.

Dbanie o swój wygląd

I nie ma się co dziwić, bowiem to jak wyglądamy, wpływa również na to jaki mamy wizerunek, a to jaki mamy wizerunek pomaga nam na wielu płaszczyznach naszego codziennego życia. Po pierwsze w relacjach interpersonalnych, w relacjach damsko-męskich, po drugie na polu zawodowym. I można by tak wyliczać bez końca. W końcu to, co ludzie widzą przy pierwszym spotkaniu z nami, kiedy jeszcze nas nie znają i nie zamienili z nami żadnego słowa, to właśnie nasz wygląd.

I to właśnie nasz wygląd jest naszą jedyną wizytówką i to wizytówką, którą możemy o wiele więcej zaświadczyć niż zwykłym kawałkiem tekturowego papierka 5x10cm. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że gdy w ogóle dbamy o nasz schludny, poukładany wygląd często oznacza, że również w życiu prywatnym i zawodowym jesteśmy poukładani, sumienni i odpowiedzialni. Kiedy w pracy, w której ważny jest nasz wizerunek, my zadbamy właśnie o ten wizerunek wtedy możemy zostać odebrani jako profesjonaliści, ponieważ właśnie profesjonaliści zdają sobie sprawę z tego jak ważną rolę odgrywa wizerunek w relacjach interpersonalnych.

Jak zadbać o wizerunek?

Ale jak właściwie zadbać o ten nasz wizerunek? Od czego właściwie zacząć? Przede wszystkim ważna jest tutaj odpowiednia motywacja. Gdzie zatem znaleźć źródło tej motywacji? Otóż źródła tej motywacji mogą być naprawdę przeróżne i nie można tutaj podać jednej konkretnej recepty na dobrą motywację? Dlaczego tak jest i dlaczego nie ma jednej recepty? Ponieważ każdy człowiek jest inny. Nie ma dwóch takich samych osób na świecie.

I choć niejednokrotnie na naszej drodze spotykaliśmy bliźniaków, sobowtórów, czy ludzi po prostu bardzo podobnych do siebie, to jednak ich charaktery, ich podejścia do życia często nawet diametralnie się od siebie różniły. Dla jednego motywacją może być chęć pokazania profesjonalizmu na swojej ścieżce kariery, ktoś inny może motywować się chęcią prowadzenia zdrowego trybu życia, jeszcze ktoś inny zostanie zmotywowany może nawet chorobą. Ważne jest natomiast znaleźć tę motywację, ale żeby ją znaleźć, wpierw trzeba jej szukać.

A szukanie tej motywacji to tak naprawdę poszukiwanie samego siebie, odkrywanie własnej osobowości. Jednak odpowiednia motywacja to połowa sukcesu.
Należy tutaj podkreślić, że często dla ludzi zmiana swojego wizerunku to tak naprawdę obrócenie swojego życia o sto osiemdziesiąt stopni, również zmiana swoich dotychczasowych nawyków i przyzwyczajeń.

Wybór odzieży

Kiedy ktoś dotychczas kupował ubrania na wagę w dyskontach odzieży używanej za grosze, ciężko mu będzie się nagle „przerzucić” na koszule warte po 70 czy 100 złotych. Także potrzebna jest tutaj zmiana również mentalności takiego człowieka. Jeszcze trudniej ta zmiana przebiega u człowieka, który jest grubo po czterdziestce i przez całe życie kupował „ciuchy z lumpeksu”, a koszulę wkłada raz na jakiś czas wychodząc na wesele, czy na niedzielną Mszę Świętą.

Jak prasować koszule?

Jak prasować koszuleCzęsto ktoś taki nawet nie wie jak prasować koszule, nie wspominając nawet o posiadaniu jakiegoś stylu. Tak więc warto na początku zainteresować się może jakimś blogiem modowym, może przeczytać jakiś poradnik o tym jak ubierać się na poszczególne okazje, jakich gaf nie popełniać przy dobieraniu ubioru. Zwłaszcza kwestia prasowania koszuli jest niezwykle istotna, choć wielu mężczyzn ten problem zupełnie lekceważy. Jak prasować koszulę? Przede wszystkim dokładnie. Nie możemy tego robić szybko i byle jak. Prasowanie wymaga od nas nieco cierpliwości.

Jak zadbać o sylwetkę?

A jeśli chodzi o nasze ciało, to przede wszystkim warto uprawiać jakikolwiek sport, robić to co lubimy. Oczywiście warto zapisać się na siłownię. Dlaczego? Przede wszystkim na siłowni możemy liczyć na pomoc profesjonalnego trenera, który nie tylko pokaże nam jak ćwiczyć, lecz również ustali dla nas odpowiedni plan treningowy, a także może nam pomóc w dostosowaniu do siebie odpowiedniej diety.
Jak widać zmiana swojego wizerunku nie wymaga tak wielkiego wysiłku. Wymaga od nas jedynie zmiany swoich przyzwyczajeń, wykorzenienia pewnych nawyków, krok po kroku do sukcesu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here