Jak zrobić koka?

Każda kobieta wyraża siebie poprzez stylizację, makijaż czy fryzurę. Ciężko znaleźć dobrego fryzjera mimo, że na rynku funkcjonuje wiele salonów. W niektórych miastach możemy zobaczyć jakiś salon na każdym rogu ulicy, a jak wybieramy się na jakąś uroczystość i potrzebujemy okolicznościowego uczesania często nie mamy do kogo się udać, bo wiele stylistów fryzur nie ma pojęcia o wykonywaniu swojego zawodu należycie. My kobiety jesteśmy bardzo przywiązane do swoich włosów i źle wykonana fryzura, skutecznie potrafi zepsuć humor na wiele dni u znacznej części kobiet. Jeśli nie mamy swojego ulubionego fryzjera i przeszłyśmy większość salonów w swoim mieście, a więc nie zanosi się na „szybkie” go znalezienie, a szykuje się nam jakaś uroczystość, na której chciałybyśmy dobrze wyglądać to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zająć się swoimi włosami samodzielnie.

Na początek warto wspomnieć o fakcie, że najlepiej każda fryzura wygląda na dobrze wypielęgnowanych i zdrowych włosach. Warto codziennie o nie zadbać, i dzięki temu kiedy już przystąpimy do wykonania okolicznościowej fryzury same, będzie nam dużo łatwiej.

Jak dbać o włosy?

Jak dbać o włosy?Na początek najlepiej zacząć od wyboru odpowiedniego szamponu. Na rynku jest dostępnych bardzo wiele produktów, ale nie znaczy to, że wszystkie są dobre. Większość z nich ma w składzie silikony, które oblepiają nasze kosmyki co w przypadku włosów nie jest dobre. Łuski włosów przez wrażenie ich oblepienia w prawdzie wyglądają na mniej puszące, ale także szybciej się przetłuszczają i w ogólnym rozrachunku tracą na objętości. Zdecydowanie jeśli chodzi o kosmetyki do codziennej pielęgnacji takie jak szampon musimy głównie zwracać uwagę na naturalny skład kosmetyku, który nam nie pomaga za wiele w ich pielęgnacji, ale także nie szkodzi.

Bardzo dobrym wyborem są szampony z ekstraktem z bursztynu (działają na porost włosów), zawierające w składzie pokrzywę (dla włosów przetłuszczających), a także szampony dla dzieci, które mają bardzo dobre składy i delikatne działanie. Jedynym zasadniczym zadaniem tych szamponów jest dokładne umycie włosów i tą misję w 100 % spełniają.

Kolejny produkt, którym warto się zainteresować są wcierki do włosów o ziołowych składach, które doskonale sprawdzają się na ich szybszy porost, odżywienie cebulek dzięki czemu rosną grubsze i mocniejsze, a także jest ich więcej (rośnie dużo baby hair). Następnie musimy się skupić na wyborze odżywki, którą będziemy nakładać na nasze włosy z każdym razem po ich umyciu około 2 cm od czubka głowy. Każda odżywka troszkę przetłuszcza nam włosy więc dla osób, które maja z tym problem najlepszym wyjściem będzie użycie odżywki, którą spłukuje się po upływie czasu podanego na opakowaniu.

Bardzo ważnym produktem w pielęgnacji włosów jest maska do włosów, która ma bogaty skład. Nakładamy ją jednak na włosy tylko raz w tygodniu zamiast odżywki. Opcjonalnie można zaopatrzyć się w olej i nakładać go na nasze włosy na całą noc co jakiś czas. Doskonale sprawdzi się olejek rycynowy kupiony za grosze w aptece. Jednak musimy wiedzieć, że przyciemnia on włosy przy dłuższym stosowaniu i ciężko go zmyć.
Dla blondynek zdecydowanie lepiej sprawdzi się oliwa z oliwek.

Jeśli mamy pięknie wypielęgnowane włosy i szykuję nam się impreza na której chciałybyśmy wyglądać pięknie, najlepszą i najłatwiejszą fryzurą będzie wykonanie koka.

Jak zrobić koka?

Jeśli jesteśmy posiadaczkami włosów cienkich i delikatnych najlepiej zaopatrzyć się w wypełniacz do koka. Jest to gąbka, którą wykorzystuje się do wypełnienia wnętrza koka przez co staje się on większy i bardziej widoczny.

Tego rodzaju koki najlepiej wyglądają z gładko uczesaną górą więc najlepiej jest włosy uprzednio wyprostować. Temperatura prostownicy nie powinna być nastawiona na więcej niż 180 stopni (tylko taka nie popali nam włosów). Należy także spryskać uprzednio kosmyki sprayem termoochronnym, który zabezpieczy włosy przed wysoką temperaturą urządzenia.

Jak zrobić koka?Kiedy włosy mamy wyprostowane wiążemy je w koński ogon na wysokości miejsca gdzie ma się znajdować nasz kok. Następnie na gumkę kucyka nakładamy wypełniacz i włosami z kucyka zakrywamy gąbkę podwijając je pod wypełniacz. W razie potrzeby używamy spinek do koka bądź spinamy wystające włosy zwykłymi wsuwkami. Na koniec spryskujemy fryzurę lakierem. Możemy wpiąć jakąś ozdobę do tego rodzaju uczesań. Gładkość i klasyczność takiej fryzury nam na to pozwoli.

Inne rodzaje koka

Kolejny rodzaj koka jest niedbały i z powodzeniem sprawdzi się nawet przy sprzątaniu mieszkania. Należy zaczesać włosy do góry jakbyśmy robiły koński ogon. Przekładamy gumkę jednokrotnie i przy drugim przełożeniu włosów nie spuszczamy włosów do końca. Powstały koczek roztrzepujemy palcami nie przejmując się jeśli włosy nam niedbale z niego wychodzą. Dodaje fryzurze dodatkowego charakteru.

Kolejny kok nadaje się tylko do włosów długich. Spinamy włosy w koński ogon, następnie z włosów robimy warkocza którego owijamy o gumkę, aż zostanie nam tylko końcówka, którą spinamy wsuwką bądź dla odważniejszych kobiet jakąś wymyślną spinką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here