Koszta ślubu

Mówi się, że ślub jest jednym z ważniejszych momentów w życiu każdego człowieka, który go przeżył. Na pewno są to niezapomniane wspomnienia i będą nam towarzyszyły do końca naszego życia. To dzień, w którym właśnie my jesteśmy najważniejsi ze wszystkich zebranych ludzi. Aby to wydarzenie zostało zapamiętane przez wszystkich gości, musi być ono odpowiednio przygotowane. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, a jest to masa roboty. Istnieje nawet zawód organizator ślubu. Osoba taka pomaga nam w wyborze sali na wesele, poleca sprawdzoną krawcową, by uszyć suknię ślubną, bądź garnitur. Pomaga z doborem zaproszeń, orkiestry, odpowiedniego kateringu. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza przy ogromie spraw, jakie musimy załatwić, aby ten dzień był wyjątkowy.

Ile kosztuje ślub i co składa się na ten koszt?

Pierwszą składową sumy potrzebnej nam do organizacji ślubu jest opłacenie kościoła oraz księdza za udzielenie nam sakramentu małżeńskiego. Drugą rzeczą jest transport z kościoła na salę, gdzie będzie się odbywało wesele, popularnym sposobem jest wynajęcie sportowego auta specjalnie na ten dzień, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Gości z kościoła też trzeba przetransportować jakoś na salę weselną, nie każdy ma swoje auto, jeśli jest bardzo dużo takich osób, musimy zadbać najlepiej o autobus bądź bus do transportu ludzi. Kolejną sprawą jest wynajem sali na wesele oraz jedzenie na jednego gościa. To największy procentowo koszt, jaki musimy ponieść. Dobre jedzenie jest gwarantem udanej imprezy, a co za tym idzie, zadowolonych gości. Nie można oczywiście zapomnieć o wódce, czy klasyku polskiego wesela. Oczywiście bez muzyki nie ma zabawy. Do kosztów ślubu powinniśmy doliczyć koszta związane z zespołem bądź z DJ. Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie dwóch, które grają na zmianę. Oczywiście sala musi być odpowiednio ubrana tak samo, jak kościół więc mamy następny koszt. Goście muszą gdzieś spać, więc nocleg na 1 noc będzie potrzebny na ludzi z daleka.

Teraz już każdy będzie wiedział, ile kosztuje ślub oraz jak wielka jest to inwestycja. Tak wiele przygotowań a zabawy tylko 2 dni…

www.pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here