krem na rozszerzone pory

Rozszerzone pory, chociaż czasami niezauważalne są w stanie sprawiać duże problemy. Tak, jak nie jest ciężko pozbyć się zmarszczek czy ujędrnić skóry, tak z zwężeniem rozszerzonych porów możemy mieć już niemały kłopot. Zwężenie ich do zera to już wielkie wyzwanie dla dermatologów, a co dopiero dla nas samych. Nie mamy się jednak co załamywać, ponieważ są sposoby, aby zmniejszyć ich widoczność i zapobiec ich powstawaniu. Jak to zrobić? Czym są w ogóle rozszerzone pory? Jak powstają? Jak z nimi walczyć? Przekonajmy się! 

 Czym są rozszerzone pory? 

Są to poszerzone ujścia gruczołów łojowych, które są widoczne gołym okiem jako maleńkie wgłębienia na skórze. Problem ten jest uporczywy w przypadku posiadaczek takich porów, które na codzień wykonują sobie makijaż do pracy czy szkoły. Osoby takie podczas wykonywania makijażu obserwują gromadzenie makijażu w tych dziurkach, co wygląda niekorzystnie i dodatkowo źle wpływa na skórę twarzy. Tak naprawdę może nie zdajemy sobie sprawy, że posiadamy taki problem. Obecnie, kiedy coraz więcej osób zwraca uwagę na swój wygląd jest co coraz większy kłopot, nie tylko wsród nastolatek, ale także wśród osób dojrzałych. Młodym osobom taki problem doskwiera, ponieważ jest efektem ubocznym trądziku, po czterdziestce do ich widoczności przyczyniają się promienie słońca i utrata naturalnej jędrności skóry. Rozszerzone pory są problemem kobiet, ale również mężczyzn na całym świecie, niezależnie od wieku czy trybu życia. 

Co jest przyczyną rozszerzonych porów? 

Najczęściej jest to kwestia uwarunkowań genetycznych. Z problemem takiej wagi zmagają się posiadacze cery tłustej, mieszanej lub trądzikowej, u których gruczoły łojowe cechują się nadmierną aktywnością. Nadmiar łoju, który miesza się z kurzem, pyłem, resztkami kosmetyków i złuszczonym naskórkiem gromadzi się w porach i tworzy zaskórniki.

Kolejną przyczyną rozszerzonych porów twarzy jest nieprawidłowa i źle dobrana pielęgnacja skóry, która może wpływać jedynie na ich pojawienie się. Dodatkowo zbyt długie przebywanie na słońcu również może przyczynić się do ich powstawania. 

Dochodzą też czynniki takie jak np. palenie papierosów, ponieważ przez nie utracamy kolagen i elastyczność, a w rezultacie skóra staje się rozciągnięta i powstają na niej małe wgłębienia, czyli bohaterowie naszego artykułu – rozszerzone pory. 

Rozszerzone pory – jak z nimi walczyć?  

Jedyną słuszną odpowiedzią na rozszerzone pory na twarzy jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Musi być ona dostosowana do rodzaju naszej cery, naszego wieku, a także do stopnia problemu, z którym się stykamy. Do mycia i oczyszczania twarzy najlepiej stosować żele i emulsje, które w swoim składzie nie posiadają SLS, które odtłuszczają cerę, a zarazem nie naruszają naturalnej bariery ochronnej naskórka. Następnym krokiem jest używanie odpowiedniego kosmetyku. Mowa tutaj oczywiście o kremie na rozszerzone pory. Idealnym rozwiązaniem będzie produkt, który zmniejsza widoczność porów oraz zapobiega ich powstawaniu. Kosmetyk powinen ponadto posiadać działanie wygładzające i ujędrniające powierzchnię skóry. Jego składniki powinny optyczne i fizyczne zapewnić młodzieńczy wygląd cery. Oczywiście powinniśmy pamiętać też, że na wygląd naszej cery wpływ ma również zdrowa dieta i nasz tryb życia. 

Przeczytaj też: http://www.oliwkowo.pl/jaki-szampon-pogrubiajacy-wlosy-kupic-opinia-o-thickening-shampoo

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here