Stojaki na siłowni, do czego służą?

Urządzając siłownię, bez znaczenia czy to będzie siłownia domowa, czy profesjonalna, należy pamiętać o bardzo wielu szczegółach. Dobrze wyposażona siłownia ma wpływ na jakość treningu i komfort podczas jego wykonywania. W każdej siłowni obowiązkowym wyposażeniem powinny być stojaki na obciążenia. Są one praktyczne i niezwykle funkcjonalne. Poza tym, bez stojaka, nie mamy możliwości wykonania treningu ze sztangą.

Rodzaje stojaków na siłownie

Stojak pod sztangę z asekuracją, umożliwia bezpieczny trening, gdy trenujemy w pojedynkę. Polecany osobom trenującym w domu. Taki stojak ułatwia trening i pozwala przekraczać swoje granice. Najlepiej wybierać modele, z regulacją wysokości asekuracji. Wtedy będzie to uniwersalny sprzęt, będą mogły z niego korzystać zarówno osoby wyższe, jak i niższe.

Stojak pod hantle, można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy rodzaj to stojak na hantle chromowane, swoim wyglądem przypomina piramidę. Drugi rodzaj to stojak na hantle, różnego rodzaju. Jest zarówno dla hantli chromowanych, żeliwnych oraz stalowych. W zależności od ilości sprzętu, możemy wybrać stojaki jedno-, dwu- i trzypoziomowe.

Stojak na talerze, najkorzystniej jest wybrać wbudowany w stojak na sztangę. Jego zaletą jest to, że nie wymaga wiele miejsca, a dodatkowo stabilizuje stojak podczas treningu.

Stojaki na siłownie, jakie są rodzaje?

Stojaki do odkładania sztangi, dzielą się na dwa rodzaje. Pierwszy wariant to „płyta” z otworami na sztangi, jest dobrym rozwiązaniem gdy siłownia posiada różne rodzaje gryfów. Drugi wariant to stojak na talerze wyposażony w stojak na sztangę, sprawdza się, gdy jest nieco mniej rodzajów gryfów.

Stojak na akcesoria, służy do przechowywania uchwytów do wyciągów, pasów do ćwiczeń i innych różnych dodatków. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jest zachowany porządek na siłowni. Wszystko ma swoje miejsce.

Wymiary stojaków na siłownie

Optymalną wysokością jaką powinien posiadać stojak jest 180 cm, wtedy każdy może wykonać trening. Często wystarczające jest również 160 cm. Taki stojak tez pozwala na trening praktycznie każdej osobie.

Przeczytaj też: http://www.kafejerzy.pl/obciazenie-sa-najpopularniejsze-rodzaje/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here