birma

Wycieczka do Bagan i Pagan w Birmie pozwoli Ci zobaczyć setki świątyń rozsianych w tym rejonie, do których udają się zarówno wyznawcy Buddyzmu, jak i żądni poznania innych kultur turyści z całego świata. Pagan lub Bagan (z angielskiego) to miejsce, które warto odwiedzić, by poznać orientalną kulturę. Umożliwi to logostour.pl.

birma

Do Pagan drogą morską

Do Pagan dostaniesz się statkiem z Mandalaj. Pozwoli Ci to poznać Birmę z perspektywy rzeki Irawadi. W czasie rejsu statek będzie cumował do brzegu, by turyści mogli poznać birmańskie wioski i poznać tutejszą kulturę. Między innymi można zobaczyć pokaz lokalnych zwyczajów, birmańskich strojów i makijażu.

Do Pagan drogą lądową

Jeśli wybierzesz się na wycieczkę do Birmy we wrześniu możesz mieć okazję pokonać drogę z Mandalaj do Pagan drogą lądową. Daje to sposobność do zobaczenia czczonej góry Popa, będącej wznoszącym się 1500 m n.p.m wygasłym wulkanem. Na jego szczycie znajduje się klasztor, który dostępny jest dla odwiedzających. Prowadzi do niego 777 schodów, a poświęcony jest 37 animistycznym duchom. W drodze odwiedzisz również jedną z farm, gdzie można przyjrzeć się jak wyrabiane jest whiskey oraz inne produkty z soku palmowego.

Atrakcje w Paganie – świątynie, pagody i bogata kultura

W Paganie możesz podziwiać wiele pagód, a także świątyń. Atrakcją będzie również możliwość wybrania się na rynek w Paganie i zakupu tutejszych specjałów, a także wyrobów rzemieślniczych. Poznasz również w jaki sposób z żywicy wyrabia się artystyczne rękodzieło. O wschodzie słońca można się wybrać na lot balonem, by podziwiać Pagan z góry, a także liczne pagody. Zwiedzanie lokalnych wiosek pozwoli poznać lokalne zwyczaje i tradycje, a także nawiązać kontakt z mieszkańcami. Atrakcją będzie również przejazd bryczką wśród starożytnych świątyń i pagód. Oczywiście będzie można również zakosztować w lokalnych specjałach, a także zobaczyć tradycyjny birmański teatrzyk kukiełkowy. Wycieczka do Bagan i Pagan to niezapomniane przeżycie, które warto przeżyć z logostour.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here