jazda na rolkach

Odchudzanie na rolkach to jeden z lepszych pomysłów na zrzucenie zbędnych kilogramów i poprawę wyglądu sylwetki. Regularna jazda na rolkach gwarantuje szczupłą talię, smukłe nogi i jędrne pośladki.

Odchudzanie na rolkach polecane osobom z dużą nadwagą

Rolki są bezpieczniejsze dla stawów niż jogging. W czasie biegania stawy obciąża się naciskiem nawet czterokrotnie większym niż masa ciała biegacza. Kiedy biegniesz, obciążasz szczególnie stawy kolanowe i dolny odcinek kręgosłupa, dlatego biegacze często odczuwają bóle pleców. Zaletą jazdy na rolkach jest płynność wykonywanych ruchów, dzięki czemu w czasie treningów nie powoduje się nagłych i intensywnych nacisków na stawy. Istotne jest to zwłaszcza w przypadku osób z dużą nadwagą, których stawy są szczególnie narażone na urazy. Osoby o słabej kondycji fizycznej, nieprzyzwyczajone do regularnego wysiłku, po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów odczują duże zmęczenie i z trudnością będą łapać oddech. Jazda na rolkach nie wymaga takiej intensywnej aktywności, bo jadący energicznie odpycha się nogami na przemiennie z jazdą bez użycia dodatkowej energii. W momencie, kiedy rozpędzone rolki jadą same, zmęczone mięśnie mają czas na regenerację, a organizm odpoczywa bez konieczności przerywania treningu.

Ile kalorii spala się podczas jazdy na rolkach?

Rolki to sport wytrzymałościowy: poprawiają pracę serca i dotleniają organizm. W ciągu jednej godziny regularnej jazdy na rolkach można spalić 600-700 kcal! To tyle samo, ile spala się w czasie dwóch godzin aerobiku. Ilość spalonych kalorii zależy oczywiście od płci, wagi, wieku i tempa jazdy. Prawie 700 kcal spali osoba ważąca 75 kg, która bez przerwy w szybkim tempie jeździ na rolkach przez godzinę.

jazda na rolkach a spalanie kalorii

Jak często jeździć na rolkach, żeby schudnąć?

2-3 wyjścia na rolki w tygodniu (przejażdżka powinna trwać nie krócej niż godzinę) wystarczą, żeby wymodelować sylwetkę i zrzucić nadwagę. Pamiętaj, że organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po 30 minutach wysiłku, dlatego zadbaj o to, żeby treningi nigdy nie były krótsze niż 40 min.

Odchudzanie na rolkach: jak zacząć?

Z jazdą na rolkach jest podobnie, jak z jazdą na rowerze – tego się nie zapomina. Jeśli w dzieciństwie rolki nie były ci obce, to prawdopodobnie już po pierwszym treningu poczujesz się w nich pewnie. Podobnie będzie z tymi, którzy zimą lubią jeździć na łyżwach – w takich przypadkach nauka jazdy na rolkach też nie powinna zająć wiele czasu. Na początku największym problemem może być brak stabilności, ale kiedy ciało przyzwyczai się do rolek, złapiesz równowagę i zaczniesz jeździć. Jeśli jesteś początkującą osobą, na pierwsze treningi wybierz się z towarzyszem, który pomoże w utrzymaniu równowagi i poda pomocną dłoń (dosłownie i w przenośni).

Jazda na rolkach: środki ostrożności

Nie tylko początkujący, ale i doskonały skater, kupując rolki powinien zaopatrzyć się też w kask i ochraniacze na kolana, nadgarstki i łokcie. Odrobina wyobraźni wystarczy, żeby uświadomić sobie, jakie przykre skutki mogą być następstwem nieszczęśliwego upadku.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here